Zavrieť

Porady

kartička DIČ a daňový úrad?

Zrušila som živnosť a do 15 dní mám zaslať na Daňový úrad karičku DIČ. Tú však nemám a marí sa mi, že som ju ani neprevzala v mieste trvalého bydliska kedysi predtým. Ale nechcem sa vyhovárať. Čo mám oznámiť daňovému úradu? Zaslať nejaké prehlásenie, že som kartičku stratila, alebo ako niečo do listu sformulovať?
Vďaka za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    nika.sum Pozri príspevok
    Ahoj, neviete ako je to teraz pri zalozeni zivnosti? zivnostensky oznamuje na DU a DU posle karticku postou?
    ano, pokial si v žiadosti zaškrtneš, aby to ŽU urobil za teba.
    Klientom to však nedoporučujem, pri osobnej návšteve DU trvá vybavenie DIČ podstatne kratšie.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    skplan Pozri príspevok
    Zrušila som živnosť a do 15 dní mám zaslať na Daňový úrad karičku DIČ. Tú však nemám a marí sa mi, že som ju ani neprevzala v mieste trvalého bydliska kedysi predtým. Ale nechcem sa vyhovárať. Čo mám oznámiť daňovému úradu? Zaslať nejaké prehlásenie, že som kartičku stratila, alebo ako niečo do listu sformulovať?
    Vďaka za odpoveď.
    Teraz chceli na DU aj vyplniť tlačivo k ukončeniu činnosti (nestačilo oznámenie, ako doteraz) - potom na základe toho vydávajú aj rozhodnutie (príde poštou) - a oznámiš, že si kartičku stratila

    skplan je offline (nepripojený) skplan

    skplan
    To vážne? A ja, že pošlem oznámenie o ukončení živnosti a kartičku DIČ. :-) Nie som už v mieste trvalého bydliska. :-)

    nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

    nika.sum
    Ahoj, neviete ako je to teraz pri zalozeni zivnosti? zivnostensky oznamuje na DU a DU posle karticku postou?

    Gabriela 19 je offline (nepripojený) Gabriela 19

    Gabriela 19
    práve dnes som bola na DU ,pri ukončení živnosti sa vypíše tlačivo - žiadosť o zrušenie registrácie a čestné prehlásenie
    že som stratil "Osvedčenie o registrácií a pridelení DIČ"
    a to je všetko

    kartička DIČ a daňový úrad?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.