Zavrieť

Porady

DP FO typ B - nedoplatok 6,- Sk

Podávam si DP typ B, pretože popri zamestnaní mám živnosť s minimálnym príjmom aj výdavkami a v konečnom dôsledku stratou. To znamená, že mi vyšiel len nedoplatok 6,- Sk zo závislej činnosti. Musím takýto nízky nedpolatok uhradiť DU?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dvd je offline (nepripojený) dvd

    dvd
    do akej hodnoty sa tieto nedoplatky nemusia platiť? 100 Sk ako je to v opacnom pripade??

    Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

    Katarína STR
    Daň sa nevyrubí a neplatí, ak za zdaňovacie obdobie nepresiahne sumu 500,- Sk alebo celkové zdaniteľné príjmy daňovníka, ktorý je FO, za zdaňovacie obdobie nepresiahli 50% sumy podľa § 11 ods. 1 písm. a).
    To neplatí, ak si daňovník uplatňuje daňový bonus podľa § 33 alebo ak sa daň vyberá zrážkou podľa § 43, alebo ak sa zrážajú preddavky na daň podľa § 35.

    dvd je offline (nepripojený) dvd

    dvd
    kedze sa jedna o kombinaciu prijmu zo ZC a z podnikania, asi bola dan vyssia ako 500 uhradena v priebehu roku preddavkami - na konci vysiel nedoplatok 6 Sk

    Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

    Katarína STR
    Do 100,- Sk sa nedoplatky na dan nezrážajú.

    Ak by si však zamestnanec nárokoval doplatiť daňový bonus, z toho dôvodu, že napríklad počas roka nemal v niektorom mesiaci výšku príjmu väčšiu ako polovica minimálnej mzdy a teda nemal v tom mesiaci daňový bonus, tak sa mu musí zraziť nedoplatok aj 1,- SK.

    Mirkaska je offline (nepripojený) Mirkaska

    Mirkaska
    Katarína STR
    Do 100,- Sk sa nedoplatky na dan nezrážajú.

    Ak by si však zamestnanec nárokoval doplatiť daňový bonus, z toho dôvodu, že napríklad počas roka nemal v niektorom mesiaci výšku príjmu väčšiu ako polovica minimálnej mzdy a teda nemal v tom mesiaci daňový bonus, tak sa mu musí zraziť nedoplatok aj 1,- SK.
    Tu ale nejde o zrazenie nedoplatku zamestnávateľom z ročného zúčtovania. Zamestnanec si sám podáva DP, lebo mal aj príjem zo živnosti. Z podnikania mu ale nevyšla žiadna daň, lebo bol v strate.
    To znamená, akokeby sa posudzoval len príjem zo závislej činnosti a uhradené preddavky. Z tohto vychádza nedoplatok 6,- Sk. Je to v podstate zo závislej činnosti, ale cez podané DP typ B.

    Jarino je offline (nepripojený) Jarino

    Jarino
    Ja som to pochopila tak, že ti vyšla daň - zrazené preddavky = daň na úhradu na r. 99 - 7 Sk = to treba uhradiť.

    Zužu je offline (nepripojený) Zužu

    Zužu
    Manželovi vyšiel nedoplatok 8,- Sk, a museli sme ho zaplatiť. Overovala som na DÚ.

    va1ke je offline (nepripojený) va1ke

    va1ke
    Aj ja mám takú informáciu, že čo sa týka nedoplatkov, ktoré vyšli v DP treba uhradiť aj keby išlo o 1,- Sk. Tento nedoplatok nieje vyrubená daň ale nedoplatok už z vyrubenej dane. Takže všetko treba zaplatiť. Aj keď niekedy poplatky sú vyššie ako celkový nedoplatok.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.