Zavrieť

Porady

Odstúpenie od zmluvy

Potreboval by som poradit.Som SZCO a uzatvoril som zmluvu s nemenovanou spolocnostou. Chcem odstupit od zmluvy kde som nedostal pristroj na ktory bola zmluva uzatvarana a chcel by som vediet do kolkych dni mozem odstupit bez nejakych storno poplatkov resp zmluvnych pokut. zmluva bola podpisana a nemam zatial jej kopiu, mala prist s pristrojom. OZ sa stale vyhovaral ze nie je na sklade nema informacie atd. Za skoru odpoved dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Od zmluvy môžeš odtúpiť podľa § 613 občianskeho zákonníka, ak ti nebol tovar dodaný v dohodnutej lehote; ak ste si lehotu nedohodli, tak mal byť tovar dodaný v primeranej lehote - aj vtedy môžeš odstúpiť. Teda na lehotu sa treba pýtať nie dokedy ale odkedy.
    Na kúpnu zmluvu objednávkou sa primerane aplikujú ustanovenia zákona o predaji v obchode (§ 612 a nasledujúce).

    § 613


    Veci možno predávať aj na objednávku. Predávajúci je povinný obstarať objednanýtovar v dohodnutej lehote, a ak lehota nie je dohodnutá, v lehote primeranejokolnostiam. Ak sa tak nestane, objednávateľ je oprávnený od zmluvy odstúpiť.Odstúpením objednávateľa od zmluvy nie je dotknuté jeho právo na náhradu škody.

    Odstúpenie od zmluvy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.