Zavrieť

Porady

Nedoplatok z RZ 2011 - ako uviest v DP za rok 2012 a ako v jednoduchom uctovnictve?

Dobry den, prosim Vas o radu, stratila som sa v pouceniach a metodike
Chcela by som uzavriet penazny dennik za rok 2012 a urobit si danove priznanie typu B. Mam prijmy zo zavislej cinnosti a prijmy zo SZČ za rok 2012 (ako po minule roky). V roku 2012 som uhradila nedoplatok RZ za 2011 do zdravotnej poistovne. Neurobim chybu ak tento nedoplatok uvadzam v knihe v casti "Výdavky na dosiahnutie, zabezpečenie a udržanie príjmov" - a teda mi vchadza do tabuľky č. 1 v DP ako danovy vydavok..a zaroven ho pripocitam na riadok 35 a 35b v DP? Mam pocit ze je to zle a nedoplatok by som dala iba na riadky 35 a 35b a do danovych vydavkov by som dala iba nejake preddavky na zdrav.poistenie.

Avsak vidim vo formulari DP este riadok - preukazatelne zaplatene poistne na zdravotne poistenie - to znamena ze teda ten nedoplatok uvadzam aj sem? prosim Vas o pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Nedoplatok z RZZP je VOZD v členení poistné. Uvádzaš ho pod tabulkou č. 1 na str. 3 medzi zaplatené zdravotné poistenie. Neuvádza sa do r.10 na str. 12 DP typu B. Tam sa uvádzajú len zaplatené preddavky.

    Nedoplatok z RZ 2011 - ako uviest v DP za rok 2012 a ako v jednoduchom uctovnictve?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.