Zavrieť

Porady

Ako zaúčtovať dobropisy vydané v roku 2012, ktoré súvisia s rokom 2011

Spoločnosť vykonáva vydavateľskú činnosť, kupuje a predáva časopisy.

V novembri 2011 vyfakturuje Mediaprintu casopisy (novembrove cisla) v pocte 12.000 kusov. Mediaprint tento casopisy dalej distribuuje a preda z tych 12.000 kusov len 6.244 kusov, o com posle hlasenie o pocte predanych titulov nasej spolocnosti. To hlasenie Mediaprint vystavi v januari 2012. Na zaklade tohto hlasenia vystavi nasa spolocnost dobropis na nepredane kusy vo vyske 5.756 kusov.

Tieto dobropisy su vystavene v januari 2012 so zdanitelnym plnenim 01/2012, ale casovo a vecne suvisia s novembrom 2011. Ako by ste mi poradili tieto dobropisy zauctovat, aby sa mi prejavili vo vynosoch roku 2011? Pretoze ked mi ostanu zauctovane v roku 2012, v roku 2011 budu velke vynosy, ktore ani nie su pravdive, kedze je jasne, ze vsetky tituly sa nepredaju.

Mohla by byt suma tychto dobropisov zauctovana v roku 2011 ako napr. prijem buducich obdobi? Cize 604/385. Tymto ponizim vynosy v roku 2011 na uroven, ktora je skutocna.
Naposledy upravil johny18 : 09.01.12 at 19:31
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Ako zaúčtovať dobropisy vydané v roku 2012, ktoré súvisia s rokom 2011

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.