Zavrieť

Porady

Zamestnávateľ-zamestnanec

Ahojte
V roku 2011 som nastupila do tej práce od 1.10.2011. Ja neviem z akého dôvodu mi vôbec nedala zamestnávateľka potvrdenie o príjme, ani nič. ani mzdové pásky. vôbec, asi to bola moja hluposť, že som si ich nepytala, ibaže sme to nikdy nejako neriešili...

A teraz chodím na úrad prace a som v riešení hmot.núdzi a tiež príspevkov na byvanie a aktivač.príspevkov, ide o to, že som musela predložiť mzdové pásky, a ja som nemala aké, tak som si bola u nej teda vypýtať, na úpsvar mi povedali, že to bola je a bude to povinnosť zamestnavateľa odovzdať mzdové pasky zamestnancovi.

Ja len nerozumiem, prečo mi nedala potvrdenie o príjme, ako teraz. Teraz som si ho už vypýtala. Proste to mi nedala v r.2011 za to, že som si ho nevypýtala, či ako?
Inak, ona je účtovníčka, a ja som tam pracovala ako len sekretárka, vybavovala som drobnosti. O nejakom vačšom účtovaní neviem vôbec nič. Mzdu som mala stále rovnakú, minimálnu, v čistom to bolo do 280,- €.

Za tie mesiace 10-12/2011 by som mohla mať narok na nejakú vratenu dan a zamestnaneckú prémiu?
Nerozumiem len, prečo sa mi nič nedostalo do rúk.
A neviem, či to má zmysel, teraz riešiť. Rozišli sme sa nie moc v dobrom, nakoľko sa mi nepáčilo, ako zaobchádzala.

Mám sa na toto ohlásiť ešte?Dakujem!!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    Mariah18 Pozri príspevok
    Ahojte
    V roku 2011 som nastupila do tej práce od 1.10.2011. Ja neviem z akého dôvodu mi vôbec nedala zamestnávateľka potvrdenie o príjme, ani nič. ani mzdové pásky. vôbec, asi to bola moja hluposť, že som si ich nepytala, ibaže sme to nikdy nejako neriešili...

    A teraz chodím na úrad prace a som v riešení hmot.núdzi a tiež príspevkov na byvanie a aktivač.príspevkov, ide o to, že som musela predložiť mzdové pásky, a ja som nemala aké, tak som si bola u nej teda vypýtať, na úpsvar mi povedali, že to bola je a bude to povinnosť zamestnavateľa odovzdať mzdové pasky zamestnancovi.

    Ja len nerozumiem, prečo mi nedala potvrdenie o príjme, ako teraz. Teraz som si ho už vypýtala. Proste to mi nedala v r.2011 za to, že som si ho nevypýtala, či ako?
    Inak, ona je účtovníčka, a ja som tam pracovala ako len sekretárka, vybavovala som drobnosti. O nejakom vačšom účtovaní neviem vôbec nič. Mzdu som mala stále rovnakú, minimálnu, v čistom to bolo do 280,- €.

    Za tie mesiace 10-12/2011 by som mohla mať narok na nejakú vratenu dan a zamestnaneckú prémiu?
    Nerozumiem len, prečo sa mi nič nedostalo do rúk.
    A neviem, či to má zmysel, teraz riešiť. Rozišli sme sa nie moc v dobrom, nakoľko sa mi nepáčilo, ako zaobchádzala.

    Mám sa na toto ohlásiť ešte?Dakujem!!!!
    koľkokrát zadáš svoju otázku? jedenkrát nestačí?????

    Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

    Kvaka
    Ak si v roku 2011 nebola zamestnaná aspoň 6 mesiacov, nárok na zamestnaneckú prémiu ti nevzniká. Podmienky za rok 2011 nájdeš napr. tu http://www.finance.sk/dane/informaci.../kto-ma-narok/
    Ak ti robila ročné zúčtovanie dane za rok 2011, asi ti potvrdenie o príjmoch nebolo treba. Výplatné pásky si vyžiadaj.

    Zamestnávateľ-zamestnanec

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.