Zavrieť

Porady

Nárok na preplatenie cestovného

Príjemný dobrý deň. Má zamestnanec nárok na preplácanie cestovného, ak dochádza do zamestnania 17 km ? Ak áno, ako je to pri cestovaní do práce autom ? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Zákon o sociálnom fonde
    §7
    (5) Ak v kolektívnej zmluve nie je dohodnutý ďalší prídel podľa § 3 ods. 1 písm. b) prvého bodu, zamestnávateľ je povinný poskytnúť príspevok z ďalšieho prídelu do fondu tvoreného najviac vo výške podľa § 3 ods. 1 písm. b) druhého bodu na kompenzáciu výdavkov na dopravu do zamestnania a späť zamestnancovi, ktorý dochádza do zamestnania verejnou dopravou a ktorého priemerný mesačný zárobok9) nepresahuje 50 % priemernej nominálnej mesačnej mzdy zamestnanca v hospodárstve Slovenskej republiky zistenej Štatistickým úradom Slovenskej republiky za kalendárny rok predchádzajúci dva roky kalendárnemu roku, za ktorý sa tvorí fond. U zamestnanca s pracovným pomerom na kratší pracovný čas sa pri výpočte priemerného mesačného zárobku vychádza z ustanoveného týždenného pracovného času na pracovisku zamestnanca. Poskytovanie príspevku podľa prvej vety nevylučuje poskytovanie príspevku na dopravu do zamestnania a späť aj z povinného prídelu do fondu.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    Miichaela Pozri príspevok
    Príjemný dobrý deň. Má zamestnanec nárok na preplácanie cestovného, ak dochádza do zamestnania 17 km ? Ak áno, ako je to pri cestovaní do práce autom ? Ďakujem
    a ako účtovníčka to nevieš??????
    misoft Kočka - ten účtovník v profile je default - ak nezmenia - tak všetci sú účtovníci (ja nie - bo som zmenil )
    Tweety A prečo si dal, keď ním nie si?

    Miichaela je offline (nepripojený) Miichaela

    Miichaela
    Ja robím jednoduché účto, paušálne výdavky - popri práci, nemám prehľad o preplácaní cestovného do práce. V novom zamestnaní dochádzam denne do práce, preto sa pýtam. Nechápem, prečo rozoberáte môj profil ??? Čo to má spoločné s otázkou ?

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    Miichaela Pozri príspevok
    len pre info : ja nie som účtovníčka - dochádzam do práce, preto sa pýtam
    máš tú účtovníčku vo svojom profile........

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Miichaela Pozri príspevok
    Ja robím jednoduché účto, paušálne výdavky - popri práci, nemám prehľad o preplácaní cestovného do práce. V novom zamestnaní dochádzam denne do práce, preto sa pýtam. Nechápem, prečo rozoberáte môj profil ??? Čo to má spoločné s otázkou ?
    Má a veľa, ako účtovník živnostník by ti takéto veci nemali robiť problém.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Miichaela Pozri príspevok
    Ja robím jednoduché účto, paušálne výdavky - popri práci, nemám prehľad o preplácaní cestovného do práce. V novom zamestnaní dochádzam denne do práce, preto sa pýtam. Nechápem, prečo rozoberáte môj profil ??? Čo to má spoločné s otázkou ?
    Má firma, v ktorej pracuješ, kolektívnu zmluvu, alebo aspoň smernicu pre čerpanie sociálneho fondu ?

    Nárok na preplatenie cestovného

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.