Zavrieť

Porady

Prechod MRP dos na MRP win - vyhody/nevyhody

Dobry den,

Mame uz par rokov MRP dos a momentalne modernizujeme vypoctovu techniku a nevieme sa rozhodnut ci ostat pri DOS verzii alebo prejst na WIN verziu ... Ide hlavne o jednoduchost ovladania ... V DOSe pouzivame klavesovy skratky a má to svoje čaro. Ak mate niekto skusenost s takýmto prechodom prosím podelte sa o svoje poznatky ake su vyhody respektíve nevyhody ...

Dakujem pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

    Lubaba
    U mňa tiež prechod na Win...
    výhody:
    - lepšia komunikácia s tlačiarňou
    - pri práci otvorenie ďalších stránok / mzdy, internet, uložené dokumenty/
    - rýchlejšia aktualizácia programu
    nevýhody: teda pre mňa
    - veľkosť písma, v Dose vidíš lepšie a rýchlejšie dokážeš pracovať pomocou klávesnice, vo Win používaš myš.

    Musíš si hlavne zvyknúť, / ja sa stále učím/, už by som sa do DOsu nevrátila.

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    Anja111, Danielle369, Marína, Mária27, Andyke, Tamila
    6

    Tamila je offline (nepripojený) Tamila

    Tamila
    Mala som pred pár rokmi v DOSe všetko - PÚ, JÚ, mzdy. Prešla som postupne na WIN a môj názor je, že WIN je podstatne lepší. Dá sa naučiť ovládať aj klávesami, sú tam klávesové skratky, ale treba používať aj myš, no používam ju čo najmenej, stačí si zvyknúť. Súhlasím s Andyke, že je najlepšie prejsť k 1.1. Ja by som sa k DOSu už nevrátila. Na veľkosť písma som si tiež zvykla, hlavne keď som si vybavila okuliare.

    Ešte dodám, že s prechodom som nemala nejaké väčšie problémy.
    Naposledy upravil Tamila : 15.02.13 at 20:32 Dôvod: doplnenie

    DABA je offline (nepripojený) DABA

    DABA
    Zvykneš si rýchlo. Obsluha je dobrá aj pri práci s myšou v jednej ruke a klávesnica druhou. Majú dobré otázky a odpovede na internetovej stránke MRP. A dobré si je nainštalovať manuál. Výstupy sú prehľadné a odosielanie dokumentov cez internet pre poisťovne aj DÚ funguje. Ak robíš aj mzdy tak zaúčtovanie je vecou minúty. Rob si pravidelný upgrade cez aktualizáciu.

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Takže osobná skúsenosť: som spokojná, že som prešla na WIN.
    Prechod nebol ideálny (hádam až na 2.pokus, zbytok som dolaďovala...) Najlepšie prejsť k 1.1.

    00flash00 je offline (nepripojený) 00flash00

    00flash00
    To mam posudzovat podla 8 rokov starych prispevkov? od vtedy sa myslim aj v MRP vela zmenilo nie?

    Prechod MRP dos na MRP win - vyhody/nevyhody

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.