Zavrieť

Porady

ako vystaviť fa?

Chcem vystaviť fa(som platca DPH na Slovensku) neplatcovi DPH na Slovensku za vykonané stavebné práce v zahraničí. Neplatca DPH fakturoval zahraničnej firme -platcovi DPH v zahraničí. Ja potrebujem vystaviť fa, ale nevie či s DPH alebo bez DPH. V zákone som našla že bez DPH s odvolávkou na § 16. Je to tak správne?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Katarína Cigánová
    Zelkaem Pozri príspevok
    Chcem vystaviť fa(som platca DPH na Slovensku) neplatcovi DPH na Slovensku za vykonané stavebné práce v zahraničí. Neplatca DPH fakturoval zahraničnej firme -platcovi DPH v zahraničí. Ja potrebujem vystaviť fa, ale nevie či s DPH alebo bez DPH. V zákone som našla že bez DPH s odvolávkou na § 16. Je to tak správne?
    Práce na nehnuteľnosti podliehajú DPH v tom štáte , kde sa nehnuteľnost nachádza .
    Ak Slovenský subjekt pracuje na nehnutelnosti v zahraničí / EU/ , mal by sa registrovat pre DPH v tom štáte , kde sa nehnutelnost nachádza , aby bol oprávnený vystavit fakturu s DPH príslušného štátu .
    Nemusí to urobit iba v prípade , ak má na koho preniesť daňovú povinnost.
    V tomto prípade slovenský dodavatel pravdepodobne nemá na koho preniest daňovú povinnost , preto sa mal registrovat v štáte , kde sa nehutelnost nachádza.

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Podľa §16.1 je miesto dodania tam kde sa nehnuteľnosť nachádza, takže nie je predmetom DPH na Slovensku ale v danej krajine, takže po správnosti sa treba zaregistrovať za platcu v danej krajine a fakturovať s DPH danej krajiny a tam ju aj odviesť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.