Zavrieť

Porady

Mimosudne vyrovnanie - stornovanie pohladavky

Dobry den prajem,

chcem vas poprosit o radu. Vyskytol sa mi takyto problem:

Pred rokom sme postupili vymahanie pohladavok z roku 2009 nasmu pravnikovi, nakolko dlznik ani po podpisani uznania dlhu a inych pokusov o zmier, faktury neuhradil. Odporca vraj nakoniec faktury neevidoval, nakolko sa u nich menili majitelia a stary majitel je nezastihnutelny, novy majitel je ochotny svoj dlh vyrovnat formou mimosudnej dohody. Navrh dohody je taky, ze stare faktury sa stornuju a vystavi sa aktualna nova na dohodnutu sumu.

Ako to urobit co najlepsie z uctovneho hladiska, z hladiska dane z prijmov a DPH?

Nieco si uz tu googlim, studujem v zakonoch, len akosi som zatial neprisla na vyriesenie...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    majenka1 je offline (nepripojený) majenka1

    majenka1
    No skusim si aj odpovedat

    Ako jednu z moznosti vidim vystavenie dobropisu na dlznu sumu s odvolanim na tuto dohodu, stary dlh s tymto dobropisom zapocitam. A vystavim novu fakturu. Vzhladom na to, ze ide o ceskeho odberatela,vysku povinnosti DPH mi to neovplyvni, len zase je tu otazka, uvediem to do suhrnneho vykazu?

    Co vy na to? Moze to tak byt, alebo je to uplne z cesty?

    Mimosudne vyrovnanie - stornovanie pohladavky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.