Zavrieť

Porady

Daňové a nedaňové výdavky neziskovky

Prosím Vás, vie mi niekto poradiť. Príjmy z reklamy neziskovej hokejovej organizácie by mali byť zdaniteľným príjmom. Boli vo výške 5000 euro. Ale z nezdaňovanej činnosti mi vyšla strata -6000 euro, kde náklady predstavujú len odmeny trénerov a výstroj, príjmy sú z členského a 2%percent. Musím zdaniť celých 5000 euro, alebo si môžem určitým percentom z tých nedaňových nákladov uplatniť určitý podiel. V zákone sa píše, že nedaňové výdavky sú tie, ktoré nesúvisia so zdaniteľným príjmom, ale veď ak by tréneri deti netrénovali a nehrali zápasy, nik by si tú reklamu u nás na dresy detičiek nedal a príjmy z reklamy by neboli. Poradíte niekto?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    monchi je offline (nepripojený) monchi

    monchi
    Prijem z reklamy zdanit treba, no pouzila by som pomer medzi prijmamy zdanovane/nezdanovane z celkovych na vydavky a tie uplatnila na zdanovane, aspon takto,
    inak najskor treba pozriet priame naklady a potom riesit podiel z ostatnych spolocnych nakladov. taku analyzu si urobit

    Daňové a nedaňové výdavky neziskovky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.