Zavrieť

Porady

Vypoved v PP na dobu urcitu

Potreboval by som radu, mam zmluvu na dobu urcitu do 30.4.2013 ale v praci mam problemy so sefkou a potrebujem skoncit uz 31.3.2013 co mi samozrejme sefka naschval neodobrila. Je nejaka zakonna cesta ako ukoncit pracovny pomer skor? Popripade ake su postihy ak jednoducho nepridem do prace?
Dakujem za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ak to teda v PZ nemáš, ak by si VD neodpracoval, tak nebude nijaký postih.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    stanleygsk Pozri príspevok
    Potreboval by som radu, mam zmluvu na dobu urcitu do 30.4.2013 ale v praci mam problemy so sefkou a potrebujem skoncit uz 31.3.2013 co mi samozrejme sefka naschval neodobrila. Je nejaka zakonna cesta ako ukoncit pracovny pomer skor? Popripade ake su postihy ak jednoducho nepridem do prace?
    Dakujem za pomoc.
    Ako dlho tam pracuješ?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    stanleygsk Pozri príspevok
    so skúšobnou dobou rok a tri mesiace
    A máš v zmluve takú zázračnú formulku o postihu za neodpracovanie VD? Lebo ak nie, postih nebude. Daj výpoveď, ak sa nedá skončiť dohodou, inú možnosť nemáš.
    Tweety Pozri príspevok
    A máš v zmluve takú zázračnú formulku o postihu za neodpracovanie VD? Lebo ak nie, postih nebude. Daj výpoveď, ak sa nedá skončiť dohodou, inú možnosť nemáš.
    Nemam ziadnu taku formulku, je to iste ze postih nebude? Nemozu ma postihovat na zaklade nejakeho zakona?
    Tweety Pozri príspevok
    Ak to teda v PZ nemáš, ak by si VD neodpracoval, tak nebude nijaký postih.
    ok dakujem skusim to..

    Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

    Ferdosondo
    V prípade, že im vznikne absenciou škoda, tak majú právo na náhradu. Ak máš variabilnú zložku mzdy, tak nečakaj že ju dostaneš.
    Stojí Ti to za to?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Je na individuálnom zvážení každého jednotlivca, či mu to stojí za to. Možno teror na pracovisku stojí za to.
    Ferdosondo Pozri príspevok
    V prípade, že im vznikne absenciou škoda, tak majú právo na náhradu. Ak máš variabilnú zložku mzdy, tak nečakaj že ju dostaneš.
    Stojí Ti to za to?
    Skoda by vzniknut nemala kedze nie som vo vyrobe pracujem len ako pokladnik, ak by mi aj nieco strhli zo mzdy nevadi, jednoducho tam uz nemozem vydrzat a nasiel som si inu pracu kde musim nastupit 1.4.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    stanleygsk Pozri príspevok
    Skoda by vzniknut nemala kedze nie som vo vyrobe pracujem len ako pokladnik, ak by mi aj nieco strhli zo mzdy nevadi, jednoducho tam uz nemozem vydrzat a nasiel som si inu pracu kde musim nastupit 1.4.
    Ty pracujes ako pokladnik?
    A nemas nahodou podpisanu hmotnu zodpovednost?
    Lebo to potom nie je take jednoznacne, ci nevznikne nejaka skoda .... pri hmotnej zodpovednosti treba ukoncit PP aj hmotnu zodpovednost inventurou.
    ivka70 Pozri príspevok
    Ty pracujes ako pokladnik?
    A nemas nahodou podpisanu hmotnu zodpovednost?
    Lebo to potom nie je take jednoznacne, ci nevznikne nejaka skoda .... pri hmotnej zodpovednosti treba ukoncit PP aj hmotnu zodpovednost inventurou.
    No hmotnu zodpovednost mam takze to bude asi problem..

    Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

    Ferdosondo
    Ak ťa nechce pustiť, tak porušiť pracovnú disciplínu. Najlepšie alkohol, absencia ...
    Tweety a už sa to vezie......

    Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

    Ferdosondo
    ttroman Pozri príspevok
    Čo je na tom zložité ????????????????????????
    Nič, až na to, že on chce odísť skôr, ako mu končí zmluva a vedúca s tým nesúhlasí.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.