Zavrieť

Porady

Odstúpenie od zmluvy: reklamácia nevyriešená 30 dní

Dňa 11.1.2013 mi bol doručený tovar z internetového obchodu. Druhý deň som výrobok rozbalil a odskúšal. Kedže sa na nom objavili vady reklamoval som ho u predajcu formou reklamačného formulára. Výrobok som zabalil a poslal predajcovi na reklamáciu. Predajca obdržal reklamovaný tovar 21.1.2013. Po niekoľkých urgenciách a dotazoch ako pokračuje riešenie reklamácie, mi bolo oznámené, že výrobok je v servise. 7 dní pred vypršaním 30 dnovej lehoty mi bolo oznámené, že výrobok mi posielajú a reklamácia je vybavená. Na moje obrovské prekvapenie bol v krabici úplne iný tovar aký som reklamoval. Takže som to neprevzal a poslal po kuriérovi spať. Dnes je utorok, a v piatok vyprší 30 dňová lehota.
Mám v piatok nárok na odstúpenie od zmluvy? Alebo mám nárok na odstúpenie až v sobotu? Vôbec neviem ako pokračovať. Ďakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Vladix je offline (nepripojený) Vladix

    Vladix
    arizona Pozri príspevok
    Ked si zasielku neprevzal,ako vies, ze tam bol iny tovar???
    Keď to kurier doviezol, pozrel som do krabice ešte keď to mal v aute, a v tom bolo niečo úplne iné. A tá krabica mala vážiť 15 kg a vážila len 5. Tak už len podla toho mi to bolo divné. Tak som to otvoril.

    Odstúpenie od zmluvy: reklamácia nevyriešená 30 dní

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.