Zavrieť

Porady

Prve DPH priznanie po registracii na dobrovolneho platcu DPH

Zdravim,

spolocnost bola zalozena v oktobri 2012. V novembri podala ziadost o registraciu DPH ako dobrovolny platca. K 21.01.2013 jej bolo pridelene IC DPH.
V roku 2012 nakupovala iba neodpisovany majetok bez DPH - pozemky + drobny hmotny majetok uctovany priamo do spotreby. V roku 2013 este nemam zauctovany ziaden doklad, doteraz nebol ziaden pohyb. Vo februari podam nulove DPH za januar a rok 2012 ma nezaujima, alebo... ?

Dakujem za kazdu radu.
Naposledy upravil thecrow17 : 20.02.13 at 21:22
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    thecrow17 je offline (nepripojený) thecrow17

    thecrow17
    IvoM Pozri príspevok
    alebo si pozrieš §38.2 či sa nedá použiť s §55.1.
    dakujem za tip, pozrela som, kupovali sme iba jeden stavebny pozemok za 60eur /50+10dph/, a kedze v §51 ods.1 je, ze moze... tak sa konatel rozhodol, ze 10eur nebudeme ziadat spat. Uz ma nic ine nenapada co by som mala skontrolovat, tak dufam, ze to bude OK. Najhorsie je zacinat s niecim.

    Katarina-fa je offline (nepripojený) Katarina-fa

    Katarina-fa
    mala by som otázku ak sa firma dobrovoľne zaregistruje ako platca DPH s tým, že rozhodnutie o pridelení IČ DPH je k dátumu 20.2.2013 odpočet DPH z došlých faktúr si uplatňuje na faktúry s dátumom dodania od 20.2.13 alebo si môže uplatniť odpočet DPH na všetky faktúry za I.štvrťrok 2013, t.j. od 1.1.2013?

    Prve DPH priznanie po registracii na dobrovolneho platcu DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.