Zavrieť

Porady

Zálohová faktúra a DPH

Máme objednávku od zahraničného odberateľa (Nemecko) na sumu 390.000 € a dohodnuté platobné podmienky v piatich zálohových platbách 20 % z celkovej sumy (5 x 78.000 €). Môžem vystavovať postupne zálohové faktúry a po odoslaní poslednej zálohovej faktúry vystaviť ostrú faktúru na sumu 390.000 €? A čo s DPH? Prvú zálohovú faktúru som vystavila 7.1.2013, platby prišla 15.2.2013. Druhú zálohovú faktúru vystavujem 21.2.2013. Ďakujem za každú radu!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    martinez je offline (nepripojený) martinez

    martinez
    nepises, ci sa jedna o dodanie tovaru alebo sluzby...podla §73,d by si vsak mala vystavit fakturu z prijatej platby do 15 dni od konca kalendarneho mesiaca, ak je miesto dodania sluzby podla §15,1 v nemecku.. cize z kazdej takejto platby by si mala urobit fakturu na prijatu platbu... institut suhrnnej fa nemozes pouzit, lebo platby su rozbite do viacerych mesiacov
    Ďakujem za názor. Ide o objednávku na výrobu oceľovej konštrukcie, kde sa dohodli platobné podmienky, ako som spomínala, po päťkrát 20 % z celkovej sumy 390.000 €. Prvých 20 % je pri podpise zmluvy, druhých 20 % pri začiatku výroby, tretích 20 % pri dodávke jednej časti konštrukcie, štvrtých 20 % pri dodávke druhej časti konštrukcie a piatych 20 % pri konci montáže a odovzdaní zákazky. Čiže prvé dve zálohy sú ale není spojené so žiadnym dodaním tovaru ani poskytnutím služby. Prvá záloha je už v januári, odovzdanie zákazky je až na máj. Sme mesačný platiteľ DPH, zaujíma ma aj, ako sa to odrazí v daňovom priznaní DPH a ako v súhrnnom výkaze DPH. Ďakujem

    Zálohová faktúra a DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.