Zavrieť

Porady

SZČO + dohodár uplatnenie si NČZD

Ahojte, prosím o radu.Manžel bol časť roka živnostník, potom si živnosť pozastavil a v 10,11,12/2012 bol dohodárom, pričom si u zamestnávateľa uplatnil NČZD podpísaním vyhlásenia. Teraz mu robím daňové , kde som mu uviedla príjmy z podnikania, príjmy z dohody/zamestnávateľ vystavil potvrdenie/ a teraz neviem, či si môže v daňovom uplatniť na seba NČZD ak ho uplatnil pri príjmoch z dohody u zamestnávateľa?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    lucia9 Pozri príspevok
    asi som blbá, ale: nie je to tak, že 3.644,74 - NČZD uplatnené mesačne u zamestnávateľa za 10,11,12/2012 čiže 3x303,73
    Jednoducho postupuj tak, ako je v poučení písané - a bude to OK. NČZD si môže každý uplatniť z aktívnych celú (teda až na tie výnimky) - aj keď by celý rok ležal na pláži a "robil" by len jeden mesiac .

    kn-alka je teraz online kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Ak si si istá tým, čo ti povedala jedna známa, načo sa tu pýtaš na porade a potom aj tak neveríš?
    Tak sprav DP podľa tej tvojej známej a uvidíš.... na DÚ sa ti vysmejú.

    Nárok na NČZD má každý v celej ročnej sume, ak by pracoval čo i len 1 deň. STÁLE má nárok na celý rok.

    A nehnevaj sa, takéto základné veci neovládaš a máš guráž na vyplnenie DP?

    kn-alka je teraz online kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    v DP typ B uplatníš v r. 77 NČZD v sume 3.644,74 €

    Je to ročná NČZD, vždy sa uplatňuje celá (okrem dôchodcov).

    kn-alka je teraz online kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Keďže v DP uvádzaš CELOROČNÉ príjmy, uvádzaš aj CELOROČNÚ nezdaniteľnú časť.

    lucia9 je offline (nepripojený) lucia9

    lucia9
    asi som blbá, ale: nie je to tak, že 3.644,74 - NČZD uplatnené mesačne u zamestnávateľa za 10,11,12/2012 čiže 3x303,73

    lucia9 je offline (nepripojený) lucia9

    lucia9
    Čiže neplatí to, čo mi povedala k danej téme moja známa , že ak si ju uplatnuje mesačne u zamestnávateľa, nemôže si ju v plnej výške uplaniť pri DP typ B? Ona ma úplne poplietla.

    lucia9 je offline (nepripojený) lucia9

    lucia9
    Práve naopak, inf. od mojej známej sa nezhodovala s tým, čo viem ja, ale kedže som typ, ktorý sa rád poistí, preto som sa obrátila na Poradu, lebo tu som vždy dostala odbornú a presnú radu a pomoc. Ja som si myslela, že toto fórum je i pre laikov, kt. nemajú dostatok fin. prostriedkov, aby sa mohli obrátiť na daňového poradcu, či ekonóma /účtovníka/. Ak som niekoho urazila svojim diletantským prístupom, ospravedlňujem sa . A ďakujem za odbornú pomoc, veľmi ste mi pomohli.
    kn-alka dostala si odpoveď v príspevku 2,4,5 aj 6.... a aj tak si sa spýtala ešte raz

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    lucia9 Pozri príspevok
    Čiže neplatí to, čo mi povedala k danej téme moja známa , že ak si ju uplatnuje mesačne u zamestnávateľa, nemôže si ju v plnej výške uplaniť pri DP typ B? Ona ma úplne poplietla.
    odporúčam, podľa Agentúry JPP nevyplňaj DP, nikdy!!!!

    SZČO + dohodár uplatnenie si NČZD

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.