Zavrieť

Porady

dovolenka verzus paragraf

Nastane takato situacia zamestnanec oznami v praci ze si berie na urcity den priepustu nakolko je objednany uz dlhsi cas ale zamestnavatel mu oznami ze pravdepodobne v tento den bude mat cele oddelenie nutenu dovolenku ale este nebolo nic oficialne oznamene a bolo mu zakazane zobrat si priepustku a i ked nebude mu uznana.Ma na nieco taketo zamestnavatel pravo??alebo sa musi dozadovat uznania priepustky?dakujem za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    myslim ze ak bude mat paragraf, zamestnavatel s tym nic nespravi, zakazat ani neuznat to nemoze ...

    mimiss je offline (nepripojený) mimiss

    mimiss
    bubkoch Pozri príspevok
    myslim ze ak bude mat paragraf, zamestnavatel s tym nic nespravi, zakazat ani neuznat to nemoze ...
    tiež si tak myslim pokial im ju nenahlasil 14dni vopred a bolo mu oznamené o návšteve lekára nemôže si dovoliť to neuznať

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    mimiss Pozri príspevok
    Nastane takato situacia zamestnanec oznami v praci ze si berie na urcity den priepustu nakolko je objednany uz dlhsi cas ale zamestnavatel mu oznami ze pravdepodobne v tento den bude mat cele oddelenie nutenu dovolenku ale este nebolo nic oficialne oznamene a bolo mu zakazane zobrat si priepustku a i ked nebude mu uznana.Ma na nieco taketo zamestnavatel pravo??alebo sa musi dozadovat uznania priepustky?dakujem za radu
    § 112
    Na začiatok

    (1) Zamestnávateľ je povinný nahradiť zamestnancovi náklady, ktoré mu bez jeho zavinenia vznikli preto, že zamestnávateľ mu zmenil čerpanie dovolenky alebo ho odvolal z dovolenky.

    (2) Zamestnávateľ nesmie určiť čerpanie dovolenky na obdobie, keď je zamestnanec uznaný za dočasne práceneschopného pre chorobu alebo úraz, a na obdobie, počas ktorého je zamestnanec na materskej dovolenke a rodičovskej dovolenke. Počas ostatných prekážok v práci na strane zamestnanca môže zamestnávateľ určiť zamestnancovi čerpanie dovolenky len na jeho žiadosť.

    mimiss je offline (nepripojený) mimiss

    mimiss
    veronikasad Pozri príspevok
    § 112
    Na začiatok

    (1) Zamestnávateľ je povinný nahradiť zamestnancovi náklady, ktoré mu bez jeho zavinenia vznikli preto, že zamestnávateľ mu zmenil čerpanie dovolenky alebo ho odvolal z dovolenky.

    (2) Zamestnávateľ nesmie určiť čerpanie dovolenky na obdobie, keď je zamestnanec uznaný za dočasne práceneschopného pre chorobu alebo úraz, a na obdobie, počas ktorého je zamestnanec na materskej dovolenke a rodičovskej dovolenke. Počas ostatných prekážok v práci na strane zamestnanca môže zamestnávateľ určiť zamestnancovi čerpanie dovolenky len na jeho žiadosť.
    hej toto som si pozerala..len zamestnávatel nástojčí že dovolenka a hotovo ked majú všetci bude mať aj on a to sa mi nejako nepozdávalo

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    mimiss Pozri príspevok
    hej toto som si pozerala..len zamestnávatel nástojčí že dovolenka a hotovo ked majú všetci bude mať aj on a to sa mi nejako nepozdávalo
    Pre zamestnávatela platí citovaný §, ak zamestnanec dodrží

    § 144
    Spoločné ustanovenia o prekážkach v práciNa začiatok

    (1) Ak je prekážka v práci zamestnancovi vopred známa, je povinný včas požiadať zamestnávateľa o poskytnutie pracovného voľna. Inak je zamestnanec povinný upovedomiť zamestnávateľa o prekážke v práci a o jej predpokladanom trvaní bez zbytočného odkladu.

    (2) Prekážku v práci a jej trvanie je zamestnanec povinný zamestnávateľovi preukázať. Príslušné zariadenie je povinné potvrdiť mu doklad o existencii prekážky v práci a o jej trvaní.
    mimiss dakujem

    dovolenka verzus paragraf

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.