Zavrieť

Porady

doklady k daňovému priznaniu

Dobrý deň, chcela by som sa informovať. V roku 2012 som prenajímala byt.
Január až marec 2012 som pracovala a od apríla som išla na materskú dovolenku. V decembri 2012 som prešla z materskej dovolenky na rodičovskú.
Chcem vás poprosiť o radu aké doklady musím odovzdať na daňový úrad k daňovému priznaniu / či je potrebné odovzdať potvrdenie zo sociálky o materskej a z úradu práce o rodičovskej./

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je teraz online kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Nie,
    k DP sa prikladajú len: výkazy, potvrdenia o príjme a rodné listy detí.
    V tvojom prípade dokladáš potvrdenie od zamestnávateľa a ak máš nárok na DB (nepoznáme tvoj príjem) tak fotokópiu rodného listu dieťaťa.
    Čo sa týka nájmu, evidenciu príjmov a výpočet koeficientu treba odložiť doma s kópiou daňového priznania pre prípadnú kontrolu.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    yrtat Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcela by som sa informovať. V roku 2012 som prenajímala byt.
    Január až marec 2012 som pracovala a od apríla som išla na materskú dovolenku. V decembri 2012 som prešla z materskej dovolenky na rodičovskú.
    Chcem vás poprosiť o radu aké doklady musím odovzdať na daňový úrad k daňovému priznaniu / či je potrebné odovzdať potvrdenie zo sociálky o materskej a z úradu práce o rodičovskej./

    Ďakujem
    materské, ani rodičovský príspevok nie je zdanitelný príjem, neuvádza sa v DP.

    yrtat je offline (nepripojený) yrtat

    yrtat
    A ešte ak sa môžem opýtať, príjem z prenájmu je stále pasívny príjem a môžem si odpočítať z príjmu len 500 €. Teda platí to tak ako minulý rok ? ďakujem
    kn-alka áno

    yrtat je offline (nepripojený) yrtat

    yrtat
    A ešte jedna otázočka materskú a rodičovskú do príjmu nebudem započítavať nikde, že ? Ďakujem
    kn-alka príspevok č.3 si čítala?
    yrtat už áno, veľmi pekne ďakujem za radu a odpovede.

    yrtat je offline (nepripojený) yrtat

    yrtat
    Ešte sa chcem opýtať, do daňového priznania ani nikde do poznámky teda neuvádzam, že som v roku 2012 bola na materskej a rodičovskej dovolenke ? Ďakujem
    Mila123 nie nikde

    doklady k daňovému priznaniu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.