Zavrieť

Porady

ostatný krátkod.fin.majetok

Mohol by mi niekto prosím vysvetliť, čo zahŕňa vo výkaze o majetku a záväzkoch riadok 12 ostatný krátkodobý fin.majetok ?
moja druhá otázka sa týka kapitálového majetku, ak mám kontokorentný úver a banka mi na konci mesiaca pripisuje zákl.úrok kreditný mám si to uviesť v daň.priznaní ako príjem z kap.majetku ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    [quote=arpad]Mohol by mi niekto prosím vysvetliť, čo zahŕňa vo výkaze o majetku a záväzkoch riadok 12 ostatný krátkodobý fin.majetok ?

    napríklad krátkodobá pomoc od FO / s výnimkou bánk /- pôžička, majetkové cenné papiere, dlhopisy,


    moja druhá otázka sa týka kapitálového majetku, ak mám kontokorentný úver a banka mi na konci mesiaca pripisuje zákl.úrok kreditný mám si to uviesť v daň.priznaní ako príjem z kap.majetku ?

    pokiaľ Ti banka pripisuje na Tvoj podnikateľký účet úrok, ten Ti vstupuje do príjmu ovplyvňujúceho ZD - príjem iný

    ak si banka z Tvojho účtu stiahne úrok za použitie KTK , tieto účtuješ do výdavkov oplyvňujúcich ZD-prevádzková réžia

    Zatiaľ som napísala takto odpoveď , ale KTK mi s kapitálovým majetkom nejde do súvisu , objasni to prosím.
    Naposledy upravil Zita5 : 04.03.06 at 18:15

    arpad je offline (nepripojený) arpad

    arpad
    myslel som, že z úverov úroky idú do kapitálového majetku, ale asi len z poskytnutých úverov, dobre to chápem ?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    arpad
    myslel som, že z úverov úroky idú do kapitálového majetku, ale asi len z poskytnutých úverov, dobre to chápem ?
    Pokiaľ splácaš úver , ktorý bol poskytnutý pre podnikateľské účely , tak splátky úveru sú neďaňovými výdavkami a úroky za poskytnutý úver sú daňovými výdavkami . O týchto položkách účtuješ vo svojom účtovníctve a považujú sa za príjem a výdaj z podnikania .

    Pokiaľ Ti banka pripíše ako úrok na Tvojom podnikateľskom účte , tak sú to tiež príjmy z podnikania .
    Naposledy upravil Zita5 : 05.03.06 at 07:28

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    arpad
    myslel som, že z úverov úroky idú do kapitálového majetku, ale asi len z poskytnutých úverov, dobre to chápem ?

    Úrok z kapitálového majeku cháp , keby si Ty požičal napríklad súkromne nejaké finanacie a by si dostal vyplatený úrok , vtedy je to kapitálový majetok .
    Naposledy upravil Zita5 : 05.03.06 at 07:48

    ostatný krátkod.fin.majetok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.