Zavrieť

Porady

práce za rok 2012 ukočené v máji 2013

prosím o ujasnenie...suma, ktorá bude vyplatená v máji-júni 2013, za práce, ktoré sa týkajú len roku 2012, mám zaúčtovať do výnosov v roku 2012? Zdaniteľné plnenie bude 31.5.2013. Pýtam sa za stranu dodávateľa prác. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    danielaz Pozri príspevok
    posúvam....poradí mi niekto? Ďakujem
    zmätočne zadaná otázka - tak sa nečuduj, že nemáš odpoveď.

    Najskôr píšeš o prácach vykonaných v roku 2012, pri ktorých bude zdaniteľné plnenie 31.5.2013 a potom píšeš, že tie práce budú vykonané v apríli-máji 2013.... ozaj netuším, čo chceš vedieť, o aké práce sa jedná, či vôbec niečo bolo v roku 2012 alebo sa začne až v apríli.....

    danielaz je offline (nepripojený) danielaz

    danielaz
    Jedna s.r.o. ma požiadala o pomoc pri "upratovaní" ich skladu. Povedala som, že OK, ale práce vykonám až v období apríl - máj. Dohodli sme sa na sume, ktorú si táto s.r.o. dáva do nákladov v roku 2012 - nevyfakturované dodávky. Pýtam sa za moju s.r.o., nakoľko mám daňové priznanie za rok 2012 už hotové, ale neodovzdané na DÚ, či príjem, ktorý budem mať v roku 2013 mám považovať za výnos r. 2012. V zmluve sa uvádza, že mám vykonať kontrolu skladu (príjemky, výdajky, pohyby na skladových kartách) za rok 2012. Ďakujem

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    nie. Tvoj výnos je to až v roku 2013. Ale im vytvor rezervu v roku 2012. Použi 323 a nie 326 - veď si im to ešte nedodala ....

    práce za rok 2012 ukočené v máji 2013

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.