Zavrieť

Porady

Vypadávanie mliečnych zubov

Moja dcérka má teraz 4 roky a 5 mesiacov a asi pred dva a pol mesiacmi sa jej začal kývať prvý zub, dolná jednotka, boli sme u zubára pred vyše mesiacom a ten jej ho vytiahol s tým, že ho má zlomený a že budeme čakať asi až do 6. roku kým jej začne rásť nový. No a ten nový trvalý jej rastie už teraz a začala sa jej kývať druhá dolná jednotka. Všade čítam, že sa to deje okolo 6. roku tak ma to dosť zaráža. A musím podotknúť, že dcérka má zdravé zuby, čistíme ich pravidelne a precízne a so sladkosťami som bola vždy zdržanlivá, nie je zvykom u nás veľa sladkostí, aj keď raz za čas áno. Máte aj vy také skúsenosti? Je to normálne? Ďakujem za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    zuzulik333 Pozri príspevok
    Moja dcérka má teraz 4 roky a 5 mesiacov a asi pred dva a pol mesiacmi sa jej začal kývať prvý zub, dolná jednotka, boli sme u zubára pred vyše mesiacom a ten jej ho vytiahol s tým, že ho má zlomený a že budeme čakať asi až do 6. roku kým jej začne rásť nový. No a ten nový trvalý jej rastie už teraz a začala sa jej kývať druhá dolná jednotka. Všade čítam, že sa to deje okolo 6. roku tak ma to dosť zaráža. A musím podotknúť, že dcérka má zdravé zuby, čistíme ich pravidelne a precízne a so sladkosťami som bola vždy zdržanlivá, nie je zvykom u nás veľa sladkostí, aj keď raz za čas áno. Máte aj vy také skúsenosti? Je to normálne? Ďakujem za radu
    koľko malo dieťa, keď ste jej objavili prvý mliečny zúbok?
    Andy Kralik Mimo témy: Nechcem rýpať ale toto trvanie na pokračovaní v starších témach je samoúčelné a nepraktické. Ak problém nie je identický s tým ktorý je opísaný v titulke staršej témy, nová podtéma sa v ňom stratí keďže na titulke stále "svieti" stará podtéma.

    zuzulik333 je offline (nepripojený) zuzulik333

    zuzulik333
    lujza.j Pozri príspevok
    mohla si pokračovať a v niektorej zo starších tém.....
    http://www.porada.sk/gsearch.php?sec...e%C4%8Dne+zuby

    keď som išla písať túto tému, dala som si do vyhľadávania vypadávanie mliečnych zubov a nenašlo mi ani jednu tému!

    Andy Kralik je offline (nepripojený) Andy Kralik

    Andy Kralik
    Presne to si myslim že všetko toto je strašne individualne. Moja dcera mala iba 3 mesiace a už mala 2 mliečne zuby.. Takže asi by som vedu z toho nerobil. Snáď len že trvalé zuby v tomto veku zvyšujú nároky na ich poctivé čistenie. Ale ak sa vám niečo nezdá, treba sa pýtať detskej zubárky.

    Jgal je offline (nepripojený) Jgal

    Jgal
    Dobrý deň. .. vidím, že vás post je Z 2013.. ale zaujímalo by ma, čo sa stalo so zubami vašej dcérky? Ja totiž tiež teraz riešim to isté. . Dcéra má 4 roky A 4 mesiace a dnes jej po týždňovom kolisani vypadol prvý zub, spodný, myslím, že to je jednotka - V strede...
    Je to normálne tak skoro?
    Zúbok sa jej týždeň hýbať A dnes pekne celý vypadol...

    Vypadávanie mliečnych zubov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.