Zavrieť

Porady

Opatrovateľka v Rakúsku - DP 2012

Dobrý deň,
som našiel viacero príspevkov na túto tému, ale mnohé boli staršieho dáta, preto sa radšej spýtam týchto 5 otázok:
1. do príjmu mám zarátať aj cestovné, že?
2. stravné v Rakúsku pre rok 2012 je stále 6,54/deň?
3. výdavky 40% sa počítajú zo SUMY (SUMA=príjem+cestovné+stravné)?
4. môžem od príjmu odrátať platby do rakúskej sociálky, ak si zároveň uplatňujem výdavky 40%?

A ešte mám jednu špecifickú otázku. Na jednom potvrdení mám príjem 1.680,-EUR za obdobie od 14.12.2012 do 3.1.2013. Peniaze boli fyzicky vyplatené 3.1.2013. Ako to mám počítať?:
- mám to rozdeliť na dni t.j. 18dní do DP2012 a 3dni do DP2013?
- alebo celé až do DP2013 (peniaze boli vyplatené v roku 2013)
- alebo celé do DP2012?

Viete poradiť? Vopred ďakujem

Karol
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zanetth je offline (nepripojený) zanetth

    zanetth
    Nedávno sa to tu riešilo: http://www.porada.sk/t207943-danove-...rovatelky.html

    Ten príjem 1680 by som dala do roko 2013, kedy boli peniaze aj fyzicky vyplatené.

    Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

    Zdenka 0705
    Videla som DP vypracované daňovým poradcom, ktorý sa špecializuje na DP pre opatrovateľky. Ten rozpočítal, tj. do roku 2012 do konca decembra, + 3 dni do roku 2013.
    Netrvdím, že je to správne

    zanetth je offline (nepripojený) zanetth

    zanetth
    Zdenka 0705 Pozri príspevok
    Videla som DP vypracované daňovým poradcom, ktorý sa špecializuje na DP pre opatrovateľky. Ten rozpočítal, tj. do roku 2012 do konca decembra, + 3 dni do roku 2013.
    Netrvdím, že je to správne
    Ale v prípade opatrovateľky ide o jednoduché účtovníctvo, takže príjem je príjmom až vtedy keď ho mám na účte resp. v pokladni. A ak má doklad (čo by mal mať, aspoň mám také skúsenosti že v tzv. Honorarnote je napísaný dátum, kedy bola suma vyplatená), že to bolo vyplatené 3.1.2013, jednoznačne by som to dala do roku 2013.

    Opatrovateľka v Rakúsku - DP 2012

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.