Zavrieť

Porady

Podiely na zisku

Poraďte mi, prosím! Ako jediná spoločníčka som mala vyplatené podiely na zisku. Chcem vedieť, aké povinnosti mám ešte z týchto prijatých podielov. Myslím tým daň a odvody. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Denda je offline (nepripojený) Denda

    Denda
    hikoma
    Poraďte mi, prosím! Ako jediná spoločníčka som mala vyplatené podiely na zisku. Chcem vedieť, aké povinnosti mám ešte z týchto prijatých podielov. Myslím tým daň a odvody. Ďakujem.
    Musíte uviesť, ktorého roka sa týkali podiely na zisku.
    Skúste pozrieť túto tému:
    http://www.porada.sk/t9928-p3-zdanen...-na-zisku.html

    hikoma je offline (nepripojený) hikoma

    hikoma
    Ide o podiely na zisku roku 2004. Podľa mňa by sa to už nemalo zdaňovať, ale pri odvodoch nie som si istá.

    Denda je offline (nepripojený) Denda

    Denda
    hikoma
    Ide o podiely na zisku roku 2004. Podľa mňa by sa to už nemalo zdaňovať, ale pri odvodoch nie som si istá.
    Ohľadne zdanenia uvažujete správne a ohľadne odvodov Vám pripnem kompetentnú odpoveď jedného poraďáka:http://www.porada.sk/showpost.php?p=150505&postcount=2

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Denda
    Ohľadne zdanenia uvažujete správne a ohľadne odvodov Vám pripnem kompetentnú odpoveď jedného poraďáka:http://www.porada.sk/showpost.php?p=150505&postcount=2
    Tak toto nemá chybu .-))))))

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    AVO
    Tak toto nemá chybu .-))))))
    tiež ma to pobavilo

    anina je offline (nepripojený) anina

    anina
    Podiely na zisku v s.r.o. sa priznávajú na základe majetkovej účasti, alebo vyplatenie podielov nemusí súhlasiť s percentom účasti na s.r.o?
    Napr. ak má jeden spoločník 20% a druhý 80%, môže VZ odsúhlasiť podiely v rovnakej výške?

    Lila je offline (nepripojený) Lila

    Lila
    Musíte sa držať spoločenskej zmluvy. Tam musí byť jasne uvedené ako bude účt. jednotka rozdeľovať zisk. / rezervný fond, podiel spoločníkov
    v %-tách na zisku/
    VZ sa predsa musí držať tejto spoločenskej zmluvy.

    anina je offline (nepripojený) anina

    anina
    Lila
    Musíte sa držať spoločenskej zmluvy. Tam musí byť jasne uvedené ako bude účt. jednotka rozdeľovať zisk. / rezervný fond, podiel spoločníkov
    v %-tách na zisku/
    VZ sa predsa musí držať tejto spoločenskej zmluvy.
    Uz som to pozerala, nie je tam špecifikované, ako sa rozdeľuje podiel na zisku, len majetkový podiel spoločníkov, tvorba rezervného fondu a v kompetenciach VZ, že rozhoduje o výške podielov.

    Lila je offline (nepripojený) Lila

    Lila
    Ak je tam uvedené, že rozdelenie zisku je v kompetencii VZ, tak asi niet čo riešiť. Ako to VZ schváli, tak to bude. Len jedno, aby Ti dali o tom zápisnicu, podľa ktorej zaúčtuješ rozdelenie zisku. A túto si priložíš k internému dokladu.

    ayya je offline (nepripojený) ayya

    ayya
    anina
    Uz som to pozerala, nie je tam špecifikované, ako sa rozdeľuje podiel na zisku, len majetkový podiel spoločníkov, tvorba rezervného fondu a v kompetenciach VZ, že rozhoduje o výške podielov.
    to sa mi trosku nezda, prepac malo by to tam byt - niekedy to tam moze byt "zasite"... pozri v pravach spolocnikov napr. spolocnik ma pravo na podiel na zisku v pomere ZI, alebo to moze byt inak formulovane. Je to jedna z veci, o ktorych hovori priamo obchodny zakonnik, nemalo by to v spolocenskej zmluve chybat ... a VZ rozhodne uz iba o celkovej vyplatenej sume podielov, ktore sa budu delit podla dohodnuteho pomeru

    ale mozno ze im to preslo cez kontrolu v orsr aj bez toho ustanovenia, jeden nikdy nevie
    prikladam link, ale to nie je jedina tu zalozena porada o podieloch, este si skus viac informacii vyhladat. Oplati sa, lebo chyba v tejto oblasti sa bude tazko dodatocne opravovat imho
    http://www.porada.sk/showpost.php?p=232317&postcount=21
    Naposledy upravil ayya : 09.05.06 at 08:46 Dôvod: doplnenie linku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.