Zavrieť

Porady

Vykazovanie dlhodobej dotacie v Suvahe

Ahojte poradaci,
poprosim vas o radu. Mam v uctovnictve zauctovanu jednu dotaciu na uhradu nakladov. problem je, ze tato dotacia sa bude vyplacat postupne v priebehu 24 mesiacov a to od oktobra 2012 do septembra 2014. zostavujem uctovnu zavierku a mam problem, ako mam vykazat dlhodobu cast dotacie, ked taka moznost sa v suvahe nezobrazuje. dotacia sa podla riadkov suvahy da vykazat len ako kratkodoba. lenze ta moja dotacia je na 24 mesiacov. v suvislosti s tym mne vznika aj dlhodby zavazok voci zamestnancovi {kedze sa jedna o dotaciu na podporu udrzania pracovnych miest a ide v nej o preplacanie odvodov do SP a ZP, nielen pre zamestnavatela ale aj pre zamestnanca}. mam ten isty problem ze sa mi neda vykazat v suvahe dlhodoba cast tohto zavazku voci zamestnancovi. neviete mi poradit co s tym? aspon ze vynosy buducich obdobi sa daju rozclenit na kratkodobe a dlhodobe, lenze je mi blbe tieto vynosy rozclenit a samotnu pohladavku na dotaciu a zavazok voci zamestnancovi nechat ako kratkodobe.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Vykazovanie dlhodobej dotacie v Suvahe

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.