Zavrieť

Porady

Ako zahrnúť do priznania odvody na zdravotné poistenie samoplatiteľa pri prácach na dohodu?

Známa pracovala počas roka 2012 na dohody a platila si odvody do zdravotnej poisťovne ako samoplatiteľ (nebola evidovaná na ÚP). V 01/2012 zaplatila odvod za 12/2011 a za 12/2012 zaplatila v januári 2013. Ako uplatniť odvody - tie ktoré boli uhradené v roku 2012 (teda aj odvod za 12/2011) alebo tie, ktoré sa vzťahovali na príjem v roku 2012 (teda aj úhradu v 01/2013)?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    zahrnieš tie odvody, ktoré boli zaplatené v roku 2012

    MartuskaN je offline (nepripojený) MartuskaN

    MartuskaN
    to mi je jasné, ale ide mi o to, či tam uvediem poistné uhradené v roku 2012 alebo to, ktoré sa roka 2012 týkalo (keďže sa poistné platí pozadu ale ide o príjem podľa §5. pri §6 by mi bolo jasné - len to čo sa uhradí sa aj zahrnie, ale toto je §5)? ďakujem

    Ako zahrnúť do priznania odvody na zdravotné poistenie samoplatiteľa pri prácach na dohodu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.