Zavrieť

Porady

Danove priznanie a danovy rezident - 2 mesiace na SVK, 10 mesiacov v CR

Dobry den prajem,

rad by som vas poziadal o radu. Aby som vysvetlil o co ide. Minuly rok som na konci januara skoncil pravony pomer na Slovensku. Od februara som si hladal zamestnanie v CR a od marca som nastupil do prace, kde som pracoval az do konca roka. U zamestnavatela som dal podpisom suhlas s tym, ze za mna vyplni danove priznanie. Dnes mi vsak volali a povedali mi, ze mi danove priznanie vyplnit nemozu, pretoze im chybaju doklady za januar a februar. Navyse mam vraj trvale bydlisko na Slovensku a preto by som si mal DP podat tam. Myslel som si, ze za januar (a teoreticky aj februar, aj ked som sice nepracoval) si DP podam na Slovensku a za zvysnych 10 mesiacov mi ho urobia v CR. Docital som sa vsak, ze ak som v CR sravil viac, ako 183 dni alebo ak mam v Cesku tzv. stály byt, cize byt, ktory mam dlhodobo k dispozicii (nepisu nic o trvalom pobyte al. prechodnej adrese), tak som danovym rezidentom CR. Neviem sa teraz z toho vysomarit. Rad by som sa spytal, ci je teda moj byvaly zamestnavatel povinny podat za mna DP, kedze som to podpisal a ci si musim DP podat aj na Slovensku za prve 2 mesiace (januar, februar), popr. ci musim DP na Slovensku podat aj za cely rok (v com by teoreticky malo byt uz zapocitane aj DP resp. vyska odvedenj dane z DP z CR).

Dakujem Vam za odpoved a prajem prijemny den.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Danove priznanie a danovy rezident - 2 mesiace na SVK, 10 mesiacov v CR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.