Zavrieť

Porady

Daňové priznanie a daňový bonus z čiastočne vyplatenej mzdy

Dobrý deň, neviem si poradiť s výškou daňového bonusu v daňovom priznaní z čiastočne vyplatenej mzdy. Môj klient pracoval u zamestnávateľa do októbra roku 2010. Výplatu za august dostal iba čiastočnú, za september a október vôbec. Mzdová mu poslala Potvrdenie o príjmoch FO, pričom sú tam započítané aj nevyplatené mzdy. Nové Potvrdenie mu bývalý zamestnávateľ z dôvodu zrušenia firmy nevydá. Môj klient má dve deti, na ktoré si uplatňoval daňový bonus.

Riešila som to tak, že výplatu za 9/2010 a 10/2010 som odčítala celú, vrátane poistného a preddavkov na daň. Výplatu za august som prepočítala pomernou časťou k vyplatenej mzde a taktiež som ju odčítala. A teraz stojím, pretože neviem čo s daňovým bonusom. Za mesiace 9 a 10/2010 som ho mala taktiež odčítať celý? A čo s augustom? Uplatniť z neho iba pomernú časť, alebo celú? Pretože napriek tomu, že dostal iba pomernú časť mzdy, splňa podmienky na jeho uplatnenie.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Daňové priznanie a daňový bonus z čiastočne vyplatenej mzdy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.