Zavrieť

Porady

RZD

Dobrý deň,

mám dvoch zamestnancov, ktorý odišli koncom roka a požiadali o vykonanie ročného zúčtovania jednému vyšiel nedoplatok a druhému preplatok ako im mám strhnúť resp. vyplatiť výsledok ročného zúčtovania dane ak už u nás nepracujú a mám ich ukončených v systéme.

Ďakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Mne program umožňuje zadať RZD do mzdy aj zam-covi ktory odisiel. Vyplatit vies bez problemov ale nemozes strhnut lebo nemas z coho. Take RZD nahlasis na DU.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    cayane Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    mám dvoch zamestnancov, ktorý odišli koncom roka a požiadali o vykonanie ročného zúčtovania jednému vyšiel nedoplatok a druhému preplatok ako im mám strhnúť resp. vyplatiť výsledok ročného zúčtovania dane ak už u nás nepracujú a mám ich ukončených v systéme.

    Ďakujem!
    Z akého dôvodu mu vyšiel nedoplatok ?

    cayane je offline (nepripojený) cayane

    MZDOVÁ ÚČTOVNÍČKA cayane
    Nedopatok mu vyšiel lebo mal vysoký príjem a tým sa mu krátila nezdaniteľná časť.

    A vedeli by ste mi poradiť ako to funguje - ako to oznámim danovému úradu.

    Ďalšia vec je, že platy som už dnes musela zúčtovať takže som jej tam ten preplatok nevyplatila môžem jej to vyplatiť v budúcom mesiaci?

    cayane je offline (nepripojený) cayane

    MZDOVÁ ÚČTOVNÍČKA cayane
    dá sa urobiť opravné RZD? alebo si musí urobiť daňové priznanie...

    wirgi je offline (nepripojený) wirgi

    wirgi
    Preplatok na dani môžeš vyplatiť najneskôr pri zúčtovaní mzdy za apríl t.j. v máji

    cayane je offline (nepripojený) cayane

    MZDOVÁ ÚČTOVNÍČKA cayane
    Ďakujem vyplatím jej to teraz vo výplate, ale mám ešte jeden prípad teraz sa zobudil jeden zamestnanec, ktorý už tento rok u nás nepracuje a robila som mu v minulom mesiaci RZD, že on tam nemá daňový bonus, keďže mi to nedoložil a nežiadal tak som o tom nevedela. Dá sa urobiť ešte raz ročné zúčtovanie?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    cayane Pozri príspevok
    Ďakujem vyplatím jej to teraz vo výplate, ale mám ešte jeden prípad teraz sa zobudil jeden zamestnanec, ktorý už tento rok u nás nepracuje a robila som mu v minulom mesiaci RZD, že on tam nemá daňový bonus, keďže mi to nedoložil a nežiadal tak som o tom nevedela. Dá sa urobiť ešte raz ročné zúčtovanie?
    Neopravuj RZD, vystav mu kopiu a nech si sám podá opravné DP. K žiadosti má zamestnanec priložiť komplexné podklady.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    cayane Pozri príspevok
    ok tak mu to pošlem a on si potom podáva "opravné" danové?
    ak to stihne do 31.3. - opravné. Po tomto termíne - dodatočné.

    danakl je offline (nepripojený) danakl

    danakl
    Dobrý den, ja sa este trapim s RZD . mam par zamestnancov, ktorí si uplatnuju nezd . čast na manzelku, ktorá je v evidencii uchadzacov o zamestnanie. počas roku 2012 pracovala 3 mesiace a jej príjem bol cca 1050 €. moze si na nu uplatnit nezdanitelnu čast? jeho príjem bola 5468,53 € úhrn preddavkov 235,09 € je to v poriadku, ked mi vychazda, že sa mu vratia vsetky dane??

    danakl je offline (nepripojený) danakl

    danakl
    a este jedna otazočka, prosím vas ak bola manzelka na rodic. príspevku a občas pobnerala OCR,a manzel si chce uplatnit na nu nezd. cast tak tuto dávku OCR započítavam do jej príjmu?? dakujem

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    danakl Pozri príspevok
    a este jedna otazočka, prosím vas ak bola manzelka na rodic. príspevku a občas pobnerala OCR,a manzel si chce uplatnit na nu nezd. cast tak tuto dávku OCR započítavam do jej príjmu?? dakujem
    ošetrovné sa započítava do vlastného príjmu manželky. Potvrdenie o vyplatenej výške mu vydá SP.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    danakl Pozri príspevok
    Dobrý den, ja sa este trapim s RZD . mam par zamestnancov, ktorí si uplatnuju nezd . čast na manzelku, ktorá je v evidencii uchadzacov o zamestnanie. počas roku 2012 pracovala 3 mesiace a jej príjem bol cca 1050 €. moze si na nu uplatnit nezdanitelnu čast? jeho príjem bola 5468,53 € úhrn preddavkov 235,09 € je to v poriadku, ked mi vychazda, že sa mu vratia vsetky dane??
    Príjem zo zamestnania (znížený o zaplatené poistné) sa započítava do vlastnéhp príjmu manželky. Ak máš v poriadku vyplnené RZD, je v poriadku, že mu vrátia všetky dane.

    danakl je offline (nepripojený) danakl

    danakl
    veronikasad dakujem za rýchlu odpoved . este poprosím o tu OCR tá sa tiez započítava do prijimu manzelky?? čiže ak si manzel uplatnuje na mna NC tak mu potvrdenie o poberaní RP + príjem za posl. mesiac (kedze som od decembra v práci) ale potrebujem aj potvrdenie zo soc. poist. o vyplatení OCR pocas Rod dov.?
    danakl netreba, ved hore ste mi na to uz odpovedali. dakujem Vám

    cayane je offline (nepripojený) cayane

    MZDOVÁ ÚČTOVNÍČKA cayane
    možem ešte ja jednu podotázku poberanie štipendia ovplyvňuje príjem v daňovom priznaní, mam jednu známu, ktorá pol roka bola na doktoranskom a poberala štipendium a druhý pol roka potom pracovala?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.