Zavrieť

Porady

Dan z prijmu a ZP, SP

Ahojte,

potreboval by som radu ohladom danoveho priznania. Tu je opis mojho problemu:

Minuly rok som mal prijmy aj ako zamestnanec aj ako zivnostnik. Od juna minuleho roka mi ako zivnostnikovi vyplyvala povinnost platit socialne poistenie (SP), ale nezaplatil som to toho roku. Budem to doplacat az teraz. Viem, ze ked by som to bol zaplatil minuly rok, tak si mozem SP odpocitat zo zakladu dane. Ako to bude teraz? Ak by som to teraz zaplatil mozem si to este odpocitat zo zakladu dane alebo nie?

Ospravedlnujem sa ak je to hlupa otazka. Vopred dakujem za odpovede.

Tomas
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Mila dakujem za rychlu odpoved. Cize ak tento rok budem platit cely rok SP, tak v danovom priznani v roku 2014 si za rok 2013 mozem odpocitat SP co som zaplatil v roku 2013 + SP za rok 2012?

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    tomfomes2 Pozri príspevok
    Mila dakujem za rychlu odpoved. Cize ak tento rok budem platit cely rok SP, tak v danovom priznani v roku 2014 si za rok 2013 mozem odpocitat SP co som zaplatil v roku 2013 + SP za rok 2012?
    áno v JU je to tak......

    Dan z prijmu a ZP, SP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.