Zavrieť

Porady

Kam do priznania zardiť Ostatný výskum a experimentálny vývoj v oblasti prírodných a technických vied

Ahojte poraďáci, podujala som sa jednému kamarátovi lekárovi na priznanie .Má viacej druhov príjmov , záv.činnosť ako zamestnanec + dohody ,príkazné zmluvy z ktorých nebola vybraní daň, zmluvy o dielo a dokonca §8 ods.1 písm.l nepeňažné plnenie - že občerstvenie za 15,- euro . Tato všetko by bolo v pohode, má ale aj nejaké klinické skúšanie pre zahraničnú firmu ktorá to robí zase pre nejakú dalšiu firmu , kde musel vystaviť fakúru a dokonca aj keď nie je plátca DPH podať súhrnný výkaz . Na daňovom veľmi ani nevedeli kde to zaradiť , ale povedali že by to mal byť ostatný výskum a experimentálny vývoj .A teraz neviem , kedže nie je SZČO mám tento príjem zaradiť do § 6 ods.2 písmeno b alebo d aby si mohol uplatniť paušálne výdavky .Alebo a to by bol v nevýhode to dať do § 8 ods.1 ako iné príjmy.Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    99Bejka je offline (nepripojený) 99Bejka

    99Bejka
    Tak som to nakoniec zaradila §6 ods.2 písmeno b,a uplatnila som paušálne výdavky. A tiež som sa dozvedela že u zdrav.pracovníkov príjmy z dôhod o PČ s farma firmami od 1.12.2011 nespadajú do §5 ale do § 8ods.1písm.l . No dúfam že som to z toho usmernenia DU dobre pochopila .....

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    99Bejka Pozri príspevok
    Tak som to nakoniec zaradila §6 ods.2 písmeno b,a uplatnila som paušálne výdavky. A tiež som sa dozvedela že u zdrav.pracovníkov príjmy z dôhod o PČ s farma firmami od 1.12.2011 nespadajú do §5 ale do § 8ods.1písm.l . No dúfam že som to z toho usmernenia DU dobre pochopila .....
    nie je szčo, teda príjem, kt. mal patrí podľa môjho názoru do § 8
    zvyčajne do § 6 sa dáva príjem szčo, kt. majú dič (pri prenájmoch pôdy nemusí mať dič, ale ostatní majú)

    a nakoniec nemá nárok na žiadne výdavky, ani na paušálne

    Kam do priznania zardiť Ostatný výskum a experimentálny vývoj v oblasti prírodných a technických vied

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.