Zavrieť

Porady

Daňový bonus

Zamestnanec mal v roku 2012 príjem z trvalého pracovného pomeru v mesiacoch 4-11, 2980,43 Eur. a príjem z dohody za mesiace 1-12, 1160,00 Eur. Má nárok na daňový bonus ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    kaba Pozri príspevok
    Zamestnanec mal v roku 2012 príjem z trvalého pracovného pomeru v mesiacoch 4-11, 2980,43 Eur. a príjem z dohody za mesiace 1-12, 1160,00 Eur. Má nárok na daňový bonus ?
    Výšku príjmu spĺňa, ak splňa aj ostatné z §33 , nárok treba priznať.

    iriska je offline (nepripojený) iriska

    iriska
    prosím vás, ak mala zamestnankyňa príjem za celý rok 2012 vo výške 1700 eur a k tomu príjmy z prenájmu 800 eur,môže si nárokovať daňový bonus v daňovom priznaní? ďakujem

    iriska je offline (nepripojený) iriska

    iriska
    ďakujem za rýchlu odpoveď, ale ešte by som chcela vedieť - vypĺňam DP v programe od Krosu a tam mi to samo nehádže nárok na daňový bonus. zabudla som niečo zakliknúť? lebo tento program nerobí chyby, takže som ju urobila ja.
    Anik áno

    iriska je offline (nepripojený) iriska

    iriska
    keď sa opýtam hypotetickú otázku... ak by teda príjem zo zamestnania bol 1700 eur (z čoho nevzniká nárok na daňový bonus) ale príjem z prenájmu by bol 2000 eur, nárok na uplatnenie daňového bonusu by vznikol. malo by to nejaký dopad na zdravotné poistenie? pri googlení som sa nedopátrala, čo by to znamenalo.

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    odpoviem ti na otázku, ktorú sa pýtaš
    ak by bol príjem 2000 z prenájmu tak by bol nárok na DB , zdravotné poistenie by sa z toho neplatilo avšak mohlo by sa stať, že by sa zaplatila daň nakoľko príjem z prenájmu je neakívnym príjmom
    ďalej sa už potom tiež dopátraš je tu toho strašne veľa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.