Zavrieť

Porady

Musim podavat danove priznanie?

Dobry den, kedze sa nazory rôznia a z DU mi este neodpovedali na moju otazku, hladam odpoved aj tu. Musim podavavat danove priznanie za minuly rok, keď moj prijem pozostaval iba z marodky a z podpory v nezamestnanosti?Iny prijem som nemala. Musim alebo nemusim ho podat?
Ďakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    Evelainka Pozri príspevok
    Dobry den, kedze sa nazory rôznia a z DU mi este neodpovedali na moju otazku, hladam odpoved aj tu. Musim podavavat danove priznanie za minuly rok, keď moj prijem pozostaval iba z marodky a z podpory v nezamestnanosti?Iny prijem som nemala. Musim alebo nemusim ho podat?
    Ďakujem za odpovede.
    a do ZDP si ani nenakukla.....
    § 32 ZDP znie

    § 32
    Daňové priznanie


    (1) Daňové priznanie za zdaňovacie obdobie je povinný podať daňovník, ak za zdaňovacie obdobie dosiahol zdaniteľné príjmy presahujúce 50 % sumy podľa § 11 ods. 2 písm. a), s výnimkou uvedenou v odseku 4. Daňové priznanie je povinný podať aj daňovník, ktorého zdaniteľné príjmy za zdaňovacie obdobie nepresiahli 50 % sumy podľa § 11 ods. 2 písm. a), ale vykazuje daňovú stratu. Do sumy zodpovedajúcej 50 % sumy podľa § 11 ods. 2 písm. a) sa nezahŕňajú príjmy, z ktorých sa daň vyberá podľa § 43, ak

    a) vybraním tejto dane je splnená daňová povinnosť (§ 43 ods. 6) alebo
    b) daňovník neuplatní postup podľa § 43 ods. 7.

    (2) Daňové priznanie za zdaňovacie obdobie je povinný podať aj daňovník, ktorý za zdaňovacie obdobie dosiahol zdaniteľné príjmy len podľa § 5, presahujúce 50 % sumy podľa § 11 ods. 2 písm. a), ak

    a) plynú od zamestnávateľa, ktorý nie je platiteľom dane a ani zahraničným platiteľom dane podľa § 48,
    b) plynú zo zdrojov v zahraničí okrem prípadov uvedených v odseku 4,
    c) nemožno z týchto príjmov zraziť preddavok na daň [§ 35 ods. 3 písm. a)],
    d) daňovník nepožiadal zamestnávateľa, ktorý je platiteľom dane, 122) o vykonanie ročného zúčtovania preddavkov na daň z príjmov zo závislej činnosti (ďalej len "ročné zúčtovanie") alebo požiadal o vykonanie ročného zúčtovania, ale nepredložil v ustanovenom termíne potrebné doklady (§ 38 ods. 5) na vykonanie ročného zúčtovania.

    Evelainka je offline (nepripojený) Evelainka

    Evelainka
    Prepac, ale ja v tomto zakone nevidim odpoved na svoju otazku.Hladala som uz skor aj tam, ale ja niesom ekonomka a teda neviem, co je a co nie zdanitelny prijem.
    Mila123 pripojila som ti § 32 ZDP, je to v slovenčine
    Katy a R a čo príspevok č 2 ??????

    Musim podavat danove priznanie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.