Zavrieť

Porady

kontrola DPH

Dobrý deň

ohlásila sa kontrola na DPH. Pri kontorole dokladov som zistila že na faktúre máme uvedené IČ DPH bez SK. Môže to kontrola vyhodiť?
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Over si na stránke drsr, či firma vôbec je platitelom DPH. Uplatnili ste si z tejto faktúry odpočet DPH (bola DPH-čka na faktúre vyčíslená) ?

http://drsr.sk/wps/portal/!ut/p/kcxm...&cID=6_0_2QT5P
0 0
IvoM IvoM

IvoM je offline (nepripojený) IvoM

Zober pero a doplň SK a máš po probléme, teda ak ide o platiteľa DPH. :-)
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

IvoM Pozri príspevok
Zober pero a doplň SK a máš po probléme.
... nezačal by si predsa tým overením na stránke DR SR ?
0 0
silvinka99999 silvinka99999

silvinka99999 je offline (nepripojený) silvinka99999

veronikasad Pozri príspevok
Over si na stránke drsr, či firma vôbec je platitelom DPH. Uplatnili ste si z tejto faktúry odpočet DPH (bola DPH-čka na faktúre vyčíslená) ?

http://drsr.sk/wps/portal/!ut/p/kcxm...&cID=6_0_2QT5P


Asi som sa zle vyjadrila. To SK chýba pred našim IČ DPH na dodávateľských faktúrach.
0 0
silvinka99999 silvinka99999

silvinka99999 je offline (nepripojený) silvinka99999

nikto neporadí
0 0
kn-alka kn-alka

kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

Jarka jméno mé :)
Oprav v softe a vytlač znova všetky vyšlé faktúry.
0 0
silvinka99999 silvinka99999

silvinka99999 je offline (nepripojený) silvinka99999

ide o došle fa
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

silvinka99999 Pozri príspevok
ide o došle fa
Za došlú faktúru je zodpovedný dodávateľ ale v konečnom, na takúto vec ste ho mohli upozorniť.
0 0
kn-alka kn-alka

kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

Jarka jméno mé :)
silvinka99999 Pozri príspevok
ide o došle fa
Požiadať dodávateľa o opravu, alebo ako je uvedené v prísp.č. 3, surovo perom dopísať.
0 0
zanetka68 zanetka68

zanetka68 je offline (nepripojený) zanetka68

Dodávateľ by mal fa opraviť. Dopisovanie do fa pero nie je správne a podľa môjho názoru kontrola to neuzná.
0 0
zanetka68 zanetka68

zanetka68 je offline (nepripojený) zanetka68

Dodávateľ by mal fa opraviť. Dopisovanie do fa perom nie je správne a podľa môjho názoru kontrola to neuzná.
0 0
kn-alka kn-alka

kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

Jarka jméno mé :)
Nám uznala .... ale pravdaže bolo to len na 1-2 faktúre. Väčšina dodávateľov je ochodných opraviť údaje na faktúre.

Kde zasa chýbalo celé DIČ, tak som "nenápadne" doklepala písacím strojom ..... aj to prešlo

Jediné, čo nám DÚ neuznal boli faktúry z T-Comu, T-Com nebol ochotný spätne opraviť faktúry, a ani DÚ neuznal odpočet.
0 0
zanetka68 zanetka68

zanetka68 je offline (nepripojený) zanetka68

Ja som mala taký prípad u dodávateľa energie, ktorý nám nebol ochotný opraviť doklad, dopísať SK v systéme. Donútila som pracovníka firmy, aby mi to ručne dopísal a dal pečiatku s podpisom a jeho menom, kto opravil údaj.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Ako donútiť dodávateľa aby uvádzal na dokladoch údaje také aké má? Nezaplatiť alebo pohroziť, že pokiaľ nepošle správne vyhotovenú faktúru nezaplatíte.
0 0
zanetka68 zanetka68

zanetka68 je offline (nepripojený) zanetka68

Ja som vždy zavolala dodávateľovi, že fa neuhradíme v prípade, ak neopraví údaje na fa. Nedá sa to však u dodávateľov, ktorí vás môžu odpojiť od plynu, el.energie, internetu, atď.
0 0
elisabeth elisabeth

elisabeth je offline (nepripojený) elisabeth

ja som mala kontrolu na nadmerný odpočet asi pre 6 rokmi a tiež mi našli takéto faktúry od Orange. Panie kontrolórky mi povedali, že ja to nesmiem na faktúru dopísať ani prípadne dopečiatkovať (mali sme takú malú pečiatku s IČ dph), ale že to máme zobrať do Orange a dať im to tam dopísať ručne a ošifrovať, že to opravili oni. Takže sme vzali 11 faktúr, vzali do Orange spolu s našou kartičkou IČ dph a tam mi to v učtárni odpísali, dali tam štempľu a podpis a bolo to OK.
Prípadne sa dá ešte tak, že napíšeš číslo, vytlačiš, nalepíš a prefotíš. Ak máš dobrú kopírku, tak, ti nikto nezistí, že to nie je originál.
0 0
silvinka99999 silvinka99999

silvinka99999 je offline (nepripojený) silvinka99999

Ide presne o faktúry T mobile už sme ich veľa krát písomne žiadali aby to opravili. A vyhražať sa nezaplatením sa nedá lebo vám vypnú mobil.
Takže teraz čo aby to nevyhodili z DPH pri kontrole?
0 0
zanetka68 zanetka68

zanetka68 je offline (nepripojený) zanetka68

príspevok 14 a 17 k príspevku:

(Ide presne o faktúry T mobile už sme ich veľa krát písomne žiadali aby to opravili. A vyhražať sa nezaplatením sa nedá lebo vám vypnú mobil.
Takže teraz čo aby to nevyhodili z DPH pri kontrole?)

zabudla som na citáciu
Naposledy upravil zanetka68 : 03.04.13 at 10:38
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Ktorý zákon zakazuje vstupovať perom do faktúry?
Ja budem tvrdiť že podopisoval to dodávateľ, teda formálne mala pri účtovaní faktúra všetky náležitosti podľa zákona o DPH.
Je zakázané ručne vypisovať aj celé faktúry? Číslo paragrafu ???

Riešim to rovnako, nakoľko častokrát dodávateľ po zaplatení faktúry má už svojho odberateľa úplne na háku...

PS: treba sa vedieť v prvom rade obhájiť a žiadať zákon, ktorý to prikazuje a nie aby tam kontrola vyskakovala čo má a čo nemá byť. Od toho sú predsa zákony, kde to má byť čierne na bielom a keď to tam nie je, bohužiaľ...
0 0
zanetka68 zanetka68

zanetka68 je offline (nepripojený) zanetka68

Podľa mňa je faktúra uzatvorením obchodu (formou kúpno-predajnej zmluvy) medzi odberateľom a dodávateľom, ktorá by mala byť u oboch strán rovnaká a bez kreatívnych zmien vykonanej jednou stranou. To by som si mohla dopisovať napr. do zmluvy o dielo, pracovnej zmluvy, atď.
Naposledy upravil zanetka68 : 03.04.13 at 11:18
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať