Zavrieť

Porady

zdokladovanie dotacie

ahojte, chcem sa opytat, ci vie niekto poradit?
dostali sme urcitu dotaciu od mesta, zdokladovali sme naklady na kapely dohodami o vykone a este od nas chcu vypisy z uctov alebo proste nieco cim zdokladujeme, ze sme z tych dohod odviedli dan. lenze to by som im musela dat 12 vypisov z uctov a vobec sa mi nepaci, ze by videli nas zostatok a co ostatne sme platili z uctu. da sa pouzit nejake prehlasenie, ze sme odvadzali dan na danovy urad?
dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alena je offline (nepripojený) alena

    alena
    sme OZ a my musíme mať zvláštny úcčet na dotácie a keď robíme zúčtovanie dotácie musíme predkladať faktúry aj výpisy z účtov, že sme ich uhradili. Takže obávam sa, že nejakým prehlásením to nevyriešite, jedine, že by vám DÚ dal potvrdenie. Najlepšie by bolo opýtať sa priamo pracovníčky na DÚ, ktorá vás ma na starosti.

    jaja je offline (nepripojený) jaja

    jaja
    súhlasím s Alenou, poskytované dotácie sú verejné prostriedky a ten kto ich poskytuje má právo vedieť účel použitia a najmä či sa platba realizovala.
    Aj my poskytujeme dotácie a tiež vyžadujeme takúto kontrolu uskutočnených platieb.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Navrhujem v tomto znení týkajúcej sa dotácie podať žiadosť na DÚ, na základe hlásenia k dani, ktoré ste podali, že máte odvedenú daň zo závislej činnosti, zaplatíte poplatok za vystavenie. V opačnom prípade ste povinní predložiť poskytovateľovi dotácie výpisy o odvedení dane z dohôd o výkone.

    zdokladovanie dotacie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.