Zavrieť

Porady

material na nevydanych zakazkach

Dobrý deň,

potrebovala by som poradiť, uctujeme material sp. A, na konci roka dávam podla sumy prijemiek v sklade do uctovnictva zapis : 112xx/111xx. A podla sumy výdajok dám 501xx/112xx. Ale zistila som teraz ze asi to nerobím správne nakolko sme servisom a cast materialu je na zákazkach ktoré si zákazníci ešte neprevzali a tak by som mala o sklad nevydanych oprav asi 501 znizit. Doteraz som si myslela, ze vydajku vygeneruje az pri prevzatí zakazky zakaznikom, ale po konzultacii so skladnikom, mi bolo ozrejmene, ze vygeneruje ale zo skladu nevydanych oprav. Takze neviem, co teraz, asi by som mala opravit predosle roky o zostatky tych skladov, alebo sa to da opravit v tomto roku?

Prosim surne. Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    A čo chceš vlastne opravovať ? Veď to máš dobre ! Máš ten materiál na sklade ? Nemáš ! Bolo vydaný do spotreby ? Bol ! Zodpovedá účtovný zostatok na sklade skutočnému ? Mal by ! Sklad nevydaných opráv musíš účtovať na 121/611, teda na nedokončenú výrobu. Ako ? To si zisti podľa toho, čo požaduje softvér, ale hlavne nič na tom neopravuj. Nebola by to oprava, ale pokazenie toho, čo je dobre. Prevzatie zákazky v novom roku by sa malo potom odúčtovať z nedokončenej výroby, nie zo skladu. Ak vydanie zákazky z nevydaných opráv nezanecháva zápis, tak zaúčtuješ ešte 611/121, čo je výdaj z nedokončenej výroby na fakturáciu.

    material na nevydanych zakazkach

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.