Zavrieť

Porady

problém zo spoluvlastníkmi

Dobrý večer. Potrebovala by som poradiť. Po otcovej smrti sme zdedili 3 súrodenci 3 izbový byt. Prebehlo dedičské a boli sme dohodnutý a každý z nás zdedil 1/3 z bytu. Sestra žije s rodinou vo svojom, brat ostal v tom zdedenom byte. Chcela by som s mojou rodinou , ja ,manžel a dve dcérky, ísť do toho bytu bývať aj s bratom. Dnes ale sestra povedala , že čo ona má z toho bytu ... nič ... čakám asi toľko že budú chcieť s bratom aby som im asi niečo platila , niečo ako podnájom. Pritom brat tam býva vyše roka a nikomu nič neplatí. Môžu si na také niečo nárokovať ? Z bratom si podelíme platby na nájomnom a aj energiách. Taktiež tvrdia že po dedičskom sa byt nesmie predať po dobu 3 rokov, lebo som chcela aby sa byt predal a každý získal svoj podiel. V osvedčení o dedičstve totiž nič také nieje. Chcem si dať totiž žiadosť na byt, ale podmienka je , že nesmiem vlastniť žiadny nehnuteľnosť. Týka sa to aj dedičstva ? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    bebikamt Pozri príspevok
    ok takže keď tam nebývam ja a sestra tak môžeme si od brata nárokovať nejakú kompenzáciu za posledný rok ? samozrejme po dohode z každej strany
    Môžeš, do troch rokov. Nájdi si tu prílohu "Spoluvlastník užíva celé".

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Kto vam tvrdi, ze byt sa nesmie predat? Z akeho dovodu?

    Vsetci spoluvlastnici maju voci nehnutelnosti prava aj povinnosti, je na vas ako sa dohodnete na platbach a udrzbe,vy ste vlasnici.

    Ak sa tam chces nastahovat aj s rodinou, asi by bolo najlepsie,aby si od surodencov odkupila ich podiely a vyplatila ich. /ak maju oni kde byvat a suhlasia/
    Byt bude tvoj a surodenci si mozu z nadobudnutych penazi tiez prilepsit.Ukrateny tym padom nebude nikto.

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Podielový spoluvlastník, ktorý nehnuteľnosť nevyužíva, môže žiadať finančnú kompenzáciu od užívateľa nehnuteľnosti. Túto možnosť máte aj vy od brata. Predať môžte kedykoľvek.

    bebikamt je offline (nepripojený) bebikamt

    bebikamt
    draik Pozri príspevok
    Podielový spoluvlastník, ktorý nehnuteľnosť nevyužíva, môže žiadať finančnú kompenzáciu od užívateľa nehnuteľnosti. Túto možnosť máte aj vy od brata. Predať môžte kedykoľvek.
    ok takže keď tam nebývam ja a sestra tak môžeme si od brata nárokovať nejakú kompenzáciu za posledný rok ? samozrejme po dohode z každej strany

    bebikamt je offline (nepripojený) bebikamt

    bebikamt
    arizona Pozri príspevok
    Kto vam tvrdi, ze byt sa nesmie predat? Z akeho dovodu?

    Vsetci spoluvlastnici maju voci nehnutelnosti prava aj povinnosti, je na vas ako sa dohodnete na platbach a udrzbe,vy ste vlasnici.

    Ak sa tam chces nastahovat aj s rodinou, asi by bolo najlepsie,aby si od surodencov odkupila ich podiely a vyplatila ich. /ak maju oni kde byvat a suhlasia/
    Byt bude tvoj a surodenci si mozu z nadobudnutych penazi tiez prilepsit.Ukrateny tym padom nebude nikto.
    no bol to nápad mojej sestry, a brata , ktorý tvrdili že to je v dedičstve , ale nieje to tam... dik

    problém zo spoluvlastníkmi

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.