Zavrieť

Porady

Zamestnanec mal zle vyrátené ročné zúčtovanie preddavkov na daň, lebo si neuplatnil nezdaniteľnú časť na manželku, ako urobím opravu?

Ak je zlé ročné zúčtovanie preddavkov na daň za predchádzajúcich 5 rokov, nakoľko si neuplatňoval zamestnanec nezdaniteľnú časť na manželku, i keď mal na to nárok, ako to opravím v DP typu A? Viem, že môžem 5 rokov spätne, len neviem, či dávam opravné alebo dodatočné DP? A následne ak opíšem do DP údaje z ročného zúčtovania, ale už tam pridám aj druhú nezdaniteľnú časť? alebo ako?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Nejneskôr do štyroch rokov od konca roka, v ktorom vznikla daňová povinnosť. Viď Zák. 563/2009 Zb., § 16(Daňový poriadok).

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Podávaš dodatočné DP na tlačive platnom pre prísl. kal.rok. Nezabudni vyplniť odd. VII. Rozdiely z dodatočného DP a upraviť vrátenú daň ak zamestnanec daroval 2 % dane.

    RZD nebolo urobené zle - len zamestnanec o uplatnenie NČZD na manželku nežiadal.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    andre111 Pozri príspevok
    Ak je zlé ročné zúčtovanie preddavkov na daň za predchádzajúcich 5 rokov, nakoľko si neuplatňoval zamestnanec nezdaniteľnú časť na manželku, i keď mal na to nárok, ako to opravím v DP typu A? Viem, že môžem 5 rokov spätne, len neviem, či dávam opravné alebo dodatočné DP? A následne ak opíšem do DP údaje z ročného zúčtovania, ale už tam pridám aj druhú nezdaniteľnú časť? alebo ako?
    musela by si spraviť dodatočné DP - za každý rok. Že koľko rokov sa dá spätne (sa mi zdá, že tri) - to si už radšej pozri - možno niekto doplní

    andre111 je offline (nepripojený) andre111

    andre111
    Zisťovala som to dnes na DÚ a povedali mi, že môžem spätne od roku 2007.
    Ale ešte ako to zadám do DP? Do celého tlačiva opíšem údaje z ročného zúčtovania + nezdan.časť na manžela a z toho mi vychádza preplatok 129 eur. A teraz neviem presne vyplniť oddiel VII. Čiže mám ZD z RZ 4749,84eur, nezd.časť 4025,70 na daňovníka a 683,93 na manž. Upravený ZD 40,21, daň 7,63. Zrazený predd.na daň podľa %35 z. 137,54€. Čiže mi vyšiel preplatok 129,91. A potom oddiel VII. r.66 /robím DP za rok 2010/ 137,58 to bola daň z riadku 06 z RZ, potom r.67 mínus 129,95, riadok 68 plus 0,04 a ďalej???? Neviem si poradiť. Prosím poraďte

    Zamestnanec mal zle vyrátené ročné zúčtovanie preddavkov na daň, lebo si neuplatnil nezdaniteľnú časť na manželku, ako urobím opravu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.