Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Nie..podnikateľský účet slúži na príjem a výdaj peňazí súvisiacich s podnikaním. Ak tak budeš robiť....akurát narobíš starosti účtovníčke a zároveň za účtovníctvo zaplatíš viac, pretože si zbytočne navýšiš počet položiek.

    Adaka je offline (nepripojený) Adaka

    milujúca matka Adaka
    Aj ja sa chcem opýtať manželia majú spoločný účet kde chodia SZČO príjmy z podnikania, manželke dôchodok , výdavky sú tam na PHM ale aj bežné vydavky na domácnosť energie... Mna samozrejme zaujímaju len príjmy a výdavky na SZČO takže to neva že mi nebude sedieť zostatok na účte a v peňažnom denníku dakujem moc za odpoved

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    Taxatívne som povinnosť založenia účtu na podnikanie nenašla. Opravte ma, ak sa mýlim. Preto podľa mňa oddelené vedenie osobných a podnikateľských financií nie je povinné, no odporúča sa pri väčších transakciách založiť si účet len na podnikanie, ktorý je oddelený od súkromných transakcií pre jednoduchšie vedenie účtovníctva a lepší prehľad. Niektoré banky dokonca majú vo svojich podmienkach, že sa nemôže osobný účet používať na podnikanie a ponúkajú hneď podnikateľský účet.
    Založenie podnikateľského účtu je teda podľa mňa dobrovoľné a veľmi záleží od toho, o aký druh podnikania ide a ako často sa budú točiť peniaze na účte. Ale súhlasím, že je prehľadnejšie a jednoduchšie z pohľadu účtovania, ak je založený samostatný účet iba na podnikateľský účel.

    Adaka je offline (nepripojený) Adaka

    milujúca matka Adaka
    je tam príjem možno 7 FA z 13 takže môžem to tak zapisovať do PD, VýDAVKY LEN PHM, poplatky za vedenie účtu príjem len FA a odmeny za platbu kartou(toto sa mi nezdá) a úrok
    Naposledy upravil Adaka : 16.03.13 at 13:29

    Na podnikateľský účet manžela možu isť moje materské peniaze?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.