Zavrieť

Porady

Odvetranie kanalizacie v rodinnom dome.

Ahojte. Potrebujem poradit s odvetranim kanalizacie. Na obrazku som zakreslil ako mi idu v zakladoch rury pre kanalizaciu. Momentalne som vo faze kedy vodar ide riesit odvetranie.
Na obrazku v bode 1. ide odpad z hora kde je WC a vana. Z dola hore v tej urovni pojde odvetranie az na strechu. Cize v podstate ten jeden privod bude cely odvetrany standardnym sposobom. Ale neviem co s tymi dvoma.
V bode 2 bude napojene WC z jednej strany z druhej strany vylevka a pojde do toho este odpad zo sprchy ktora bude vedla WC tam mi vodar hovori ze je to zbytocne uz toto odvetravat ze bude stacit Privzdusnovaci ventil a tym ze sa aj tak vsetky rury spajaju dokopy tak bude stacit jedno odvetranie.
V bode 3 bude kuchyna kde by som tiez chcel dat potom uz len PV.
Moja otazka znie teraz takto...Nemam dovod neverit vodarovi a som s nim spokojny vsetko mi vysvetlil do detailov ale aj tak radsej sa este spytam mozno mi poviete ze je to dostacujuce a mozno nie.
Ak nechcem mat v dome smrad z kanalizacie je toto riesenie dostacujuce alebo musim odvetrat kazdu ruru?
Dakujem za pomoc.
Odvetranie.png  
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    chandler je offline (nepripojený) chandler

    chandler
    to nie je odvetravanie kanalizacie
    v kanalizacii je vzdy strasny smrad, preto mas pod umyvadlom sifon, kde je stale voda a nema priamo otvoreny odpad.

    to "odvetranie" sluzi na vyrovnavanie tlakov v potrubi takze to stacit bude

    enti je offline (nepripojený) enti

    enti
    Rozumiem. Asi som sa zle vyjadril. Proste aj vodar aj vsade vo forach pisu ze sa jedna o odvetranie kanalizacie tak len preto. Dufam ze to bude stacit Dakujem

    Odvetranie kanalizacie v rodinnom dome.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.