Zavrieť

Porady

Fyzicke napadnutie - ako pokracovat

:Zdravím, chcem sa opýtať na konflikt, ktorý sa nedávno vyskytol u nás na internáte. Mám 15 rokov a udrel som spolužiaka, ktorý bol v podnapitom stave jednou ranou na tvár. Keď prišiel ku ňmu jeho kamarát (štvrták-už plnoletý) samozrejme tiež v podguráženom pomaturitnom stave, silne sa ho chcel zastať. On mu povedal kto mu to spravil a on agresívne prišiel na moju izbu, začal mi vykladať čo som spravil a následne ma udrel 2x na tvár (na nos a na ústa) Spravil mi tržnú ranu na spodnej pere, ktorú som musel ísť zašiť na chirurgiu. Prvák nafúkal 0,6 prom. a štvrták 0,8. Tresné oznámenie rodičia zatiaľ nepodávali, no v lekárskej správe mám písané "Y04 Napadnutie s použitím fyzickej sily". Na tomto základne byl som údajne kedykoľvek mohol podať. Ako mám pokračovať? Mám ho podať na oho štvrtáka? Neotočí sa to proti mne, keď som vlastne udrel prvý ja, no bezdôvodne to nebolo?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Zabudni na to. Keby sa vždy podobné spory riešili policajnou a súdnou cestou, tak justícia nerobí nič iné, len rieši tých, ktorí sa dali po pár pivách a zelených po pa...li. Btw. žiaden dôvod, snáď okrem odvracania útoku, neoprávňuje udrieť iného.

    Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

    Slayer666
    Nemozes podat trestne oznamenie, lebo nejde o trestny cin. Teda mozes, ale po tom, ako ta vysmeju, to tak akurat postupia na priestupkove konanie.

    kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

    kaco11
    vzhladom na to ze si nemal PN tak sa jedna o priestupok...ale ked sa na to pozrieme z druhej strany tak aj ty si priestupok spachal, pretože si napadol spolužiaka....je tak? takze nechala by som to tak....

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    nacrotic Pozri príspevok
    :Zdravím, chcem sa opýtať na konflikt, ktorý sa nedávno vyskytol u nás na internáte. Mám 15 rokov a udrel som spolužiaka, ktorý bol v podnapitom stave jednou ranou na tvár. Keď prišiel ku ňmu jeho kamarát (štvrták-už plnoletý) samozrejme tiež v podguráženom pomaturitnom stave, silne sa ho chcel zastať. On mu povedal kto mu to spravil a on agresívne prišiel na moju izbu, začal mi vykladať čo som spravil a následne ma udrel 2x na tvár (na nos a na ústa) Spravil mi tržnú ranu na spodnej pere, ktorú som musel ísť zašiť na chirurgiu. Prvák nafúkal 0,6 prom. a štvrták 0,8. Tresné oznámenie rodičia zatiaľ nepodávali, no v lekárskej správe mám písané "Y04 Napadnutie s použitím fyzickej sily". Na tomto základne byl som údajne kedykoľvek mohol podať. Ako mám pokračovať? Mám ho podať na oho štvrtáka? Neotočí sa to proti mne, keď som vlastne udrel prvý ja, no bezdôvodne to nebolo?
    ...niekedy sa tomu vravelo " férovka "....

    Fyzicke napadnutie - ako pokracovat

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.