Zavrieť

Porady

Môžem mať DIČ bez účtu?

Dobrý deň
Našla som kartičku "Osvedčenie o registrácii a pridelení daňového identifikačného čísla" z roku 2011 (december)
Moja otázka je, že či je možné že nemám to základné číslo účtu. Lebo to neviem nájsť a ja nevyhadzujem takéto papiere, tak teraz neviem. Ten príjem čo mám je ešte pod tou hranicou platenia dane.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ata111 je offline (nepripojený) ata111

    ata111
    Spravidla DÚ vlani posielali každému SZČO písomne číslo osobného účtu. Ak neposlali, dalo sa v pohode vygenerovať. Avšak nový systém tento komfort neumožňuje, je treba zavolať na DÚ a číslo účtu Vám povedia.
    kn-alka už funduje môže si č.ú. vygenerovať.
    tictac7 ...divné, mne zatiaľ každého našlo.....
    tictac7 ....a ešte k tomu k eď máš šedú kartičku..... bežne nachádzam ľudí aj bez kartičky - čo ani nikdy kartičku nemali (teda aspoň oni tvrdia)

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    polvora Pozri príspevok
    jj oboje dvakrát. Aj keď rodné bez /
    ....tka Ti ostáva len návšteva DÚ. Na počkanie Ti vytlačia - dáš občiansky, podpíšeš... na registri....

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    tictac7 Pozri príspevok
    ....tka Ti ostáva len návšteva DÚ. Na počkanie Ti vytlačia - dáš občiansky, podpíšeš... na registri....
    ja by som len zavolala spravkyni, ci ona ma zaznam o vydani zakladneho cisla uctu - ak ano, tak hadam ho nadiktuje a riesila by som s nou chybu v novej aplikacii na oud
    ak ani spravkyna nebude mat info o cisle uctu, zaskrtnem na DP, ze nebolo zaslane a cakam kym dojde obalka ... ak dojde do 31.3.2013 tak zaplatim dan v termine. Ak nie tak do 8 dni od dorucenia cisla.
    myslim si, ze nie je povinnost si ziadat o cislo uctu.

    Môžem mať DIČ bez účtu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.