Zavrieť

Porady

danovy bonus

som rozvedena, pri rozvode sme sa dohodli na opatrovani deti tak, ze syn zostal u mna a dcera sla k manzelovi. po dvoch rokoch sa ale dcera vratila ku mne, takze uz tri roky zije u mna. podala som navrh na zmenu zverenia na dceru, ale bohuzial tento mesiac dosiahla 18 rokov, vyzivne stale nie je urcene, ex na deti vobec neplati, dcera sa s nim sudit nechce.
dcera ma stale trvaly pobyt u ex, ktory pobera aj rodinne pridavky.
co sa tyka danoveho bonusu, co je potrebne k tomu, aby som si ho mohla "legalne" uplatnit ja?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Dcéra nech požiada o vyplácanie prídavkov priamo sebe, kedže je plnoletá. A DB, môžeš si ho uplatniť ty. Od dcéry potrebuješ potvrdenie o návšteve školy a rodný list, to že má dcéra TP u expartnera nič neznamená. Lebo TP má len evidenčný charakter , dôležité je to s kým dieťa žije v spoločnej domácnosti.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    nikula Pozri príspevok
    Moja známa sa minulého roka vydala a zároveň je študentkou vysokej školy. Jej manžel si vybavil na ňu rodinného prídavky. Chcem sa opýtať, či má nárok aj na daňový bonus (nakoľko má nárok na rodinné) alebo v tomto prípade to nahrádza odpočítateľná položka na manželku?
    Nemá nárok na daňový bonus. Môže si uplatniť pomernú časť NČZD na manželku (za počet celých mesiacov, kedy boli manželmi)

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    hannah2 Pozri príspevok
    super!
    a dal by sa uplatnit narok aj spätne?
    za rok 2012 - spravíš si DP - a uplatníš si.
    Za predch roky by sa dalo urobiť dodatočné DP ... ale ak poberal exmanžel - to by som už asi neriešila

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    hannah2 Pozri príspevok
    super!
    a dal by sa uplatnit narok aj spätne?
    Na danový bonus myslíš? No možno aj áno ale potom by ex musel svoj neoprávnene vyplatený DB vrátiť štátu .

    hannah2 je offline (nepripojený) hannah2

    hannah2
    ano danovy bonus, aspon za uplynuly rok.
    je mi uz jedno ze bude musiet vratit... ked je jemu jedno ako ja sama vyjdem s dvoma pubertakmi..
    dakujem vam za odpovede

    nikula je offline (nepripojený) nikula

    nikula
    Moja známa sa minulého roka vydala a zároveň je študentkou vysokej školy. Jej manžel si vybavil na ňu rodinného prídavky. Chcem sa opýtať, či má nárok aj na daňový bonus (nakoľko má nárok na rodinné) alebo v tomto prípade to nahrádza odpočítateľná položka na manželku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.