Zavrieť

Porady

Uctovnie faktur vystavenymi neplatcami DPH

Dobry den,
Prosim vas, ak robim mesacnu dph a manzel vyplacal svojim pracovnikom urcitu sumu ale bez dph, nakolko oni niesu platcovia dph, mam to niekde uctovat? Ak ano, kde a ako? Viete mi napisat postup? Dakujem velmi pekne za ochotu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Ak uhrádzal faktúry neplatcom DPH, teda tie faktúry nemali vyčíslenú DPH, tak tú faktúru zaeviduješ do záväzkov, ale dáš do nulovej sadzby DPH a s úhradou v peňažnom denníku spáruješ tú faktúru. Nebudeš ju mať v evidencii DPH a neuplatňuješ si odpočet.
    Merilin Viete mi prosim Vas poradit? Vopred dakujem

    Merilin je offline (nepripojený) Merilin

    Merilin
    dakujem, spravim to tak. Ked bol manzel este neplatca tak dostal papier od odberatela, ze uvedena platba bola oznamena DU a podieha zdaneniu. To znamena, ze on z tej sumy odviedol dobrovolne dan?
    A chcem sa este opytat, ked mam fakturu, ktora bola uhradzana hned v hotovosti a mam doklad z registracnej pokladni k nej, tak to uctujem do záväzkov alebo do peňažného denníka?

    Klara321 je offline (nepripojený) Klara321

    Klara321
    Merilin Pozri príspevok
    dakujem, spravim to tak. Ked bol manzel este neplatca tak dostal papier od odberatela, ze uvedena platba bola oznamena DU a podieha zdaneniu. To znamena, ze on z tej sumy odviedol dobrovolne dan?
    A chcem sa este opytat, ked mam fakturu, ktora bola uhradzana hned v hotovosti a mam doklad z registracnej pokladni k nej, tak to uctujem do záväzkov alebo do peňažného denníka?
    Ja Vam odporucam nejake zaklade skolenie k DPH a k ostatnym daniam tiez, pripadne si nastudovat zakon a vyklad k zakonu. To na co sa pytate su uplne zakladne veci, bez ktorych si neviem predstavit, zeby niekto mal odvahu robit uctovnictvo u platcu dane z pridanej hodnoty. Dufam, ze sa neurazite, moj prispevok je mysleny v dobrom

    Merilin je offline (nepripojený) Merilin

    Merilin
    Klara321 Pozri príspevok
    Ja Vam odporucam nejake zaklade skolenie k DPH a k ostatnym daniam tiez, pripadne si nastudovat zakon a vyklad k zakonu. To na co sa pytate su uplne zakladne veci, bez ktorych si neviem predstavit, zeby niekto mal odvahu robit uctovnictvo u platcu dane z pridanej hodnoty. Dufam, ze sa neurazite, moj prispevok je mysleny v dobrom
    Prepacte, no potrebujem rozumnu odpoved, nie poucovanie. Ak nemate zaujem a ochotu odpovedat tak sa ani nenamahajte nieco pisat. Nepoznate okolnosti. Ja vam tiez nepisem vsetko, co si myslim o vasom prispevku... A tu odvahu mam. Myslim to tiez v dobrom

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    Merilin Pozri príspevok
    ...ak robim mesacnu dph a manzel vyplacal svojim pracovnikom urcitu sumu ale bez dph, nakolko oni niesu platcovia dph...
    ... už len zvýraznené si vyžaduje vysvetlenie... pracovníci sú vždy neplátcovia DPH, alebo nedajbože sú to "zamestnanci" pracujúci pre manžela ako živnostníci a tí mu fakturujú ?

    Merilin je offline (nepripojený) Merilin

    Merilin
    Stefan2005 Pozri príspevok
    ... už len zvýraznené si vyžaduje vysvetlenie... pracovníci sú vždy neplátcovia DPH, alebo nedajbože sú to "zamestnanci" pracujúci pre manžela ako živnostníci a tí mu fakturujú ?
    su to zivnostnici a niesu platcovia DPH. No to som uz zauctovala. Potrebujem este vediet, ze ked mam fakturu, ktora bola uhradzana v hotovosti, ci ju staci zapisat len v penaznom denniku, alebo aj v zavazkoch

    Uctovnie faktur vystavenymi neplatcami DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.