Zavrieť

Porady

Vydaná zálohová Fa

Ahojte poradáci,
potrebovala by som súrne radu,lebo neviem čo mám s tým robiť.
Vydali sme zálohovú FA odberatelovi na tovar 8.3 2005 na sumu 20 000 Sk.Platbu od odberatela sme prijali 21. 3 2005 na bankový učet. 221/324
Vopred bolo s odberatelom dohodnuté že časť zálohy sa mu bude postupne odratávať s FA,podľa toho koľko SK za odobratý tovar naúčtujeme.
311/604
311/343
324/311 - 2 000 Sk
( Týmto sme sa xceli poistiť,že tovar ktorý sme mu zaobstarali skutočne od nás všetok odoberie.) Prvý odpočet zálohy bol na .vyd. FA 6.5 2005. Tu mi vzniká problém:Kedy som mala toto uviest do danoveho priznania????
a) mala som na vydaných Fa pri odpočte záloh ,zálohy rozúčtovať aj na DPH.
b) mala som dph vyjadrit v priznaní DPH,kedže platbu som prijala 21.3 za 1Q
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Majka 118
    Ahojte poradáci,
    potrebovala by som súrne radu,lebo neviem čo mám s tým robiť.
    Vydali sme zálohovú FA odberatelovi na tovar 8.3 2005 na sumu 20 000 Sk.Platbu od odberatela sme prijali 21. 3 2005 na bankový učet. 221/324
    Vopred bolo s odberatelom dohodnuté že časť zálohy sa mu bude postupne odratávať s FA,podľa toho koľko SK za odobratý tovar naúčtujeme.
    311/604
    311/343
    324/311 - 2 000 Sk
    ( Týmto sme sa xceli poistiť,že tovar ktorý sme mu zaobstarali skutočne od nás všetok odoberie.) Prvý odpočet zálohy bol na .vyd. FA 6.5 2005. Tu mi vzniká problém:Kedy som mala toto uviest do danoveho priznania????
    a) mala som na vydaných Fa pri odpočte záloh ,zálohy rozúčtovať aj na DPH.
    b) mala som dph vyjadrit v priznaní DPH,kedže platbu som prijala 21.3 za 1Q
    Prijatá platba na BÚ 21.3.2005 = daňová povinnosť na základe prijatej platby. Do 15. dní ste boli povinní vystaviť daňový doklad s rozpisom:
    ntto 16 806,80
    DPH 3 193,20
    spolu 20 000,-
    s dátumom daň povinnosti 21.3.2005 a DPH ste boli povinní odviesť za 1. štvrťrok 2005.

    Po zúčtovaní celej dodávky ste boli povinní do 15 dní vystaviť súhrnnú /ostrú/ faktúru a z nej odpočítať aj ntto aj DPH zo zálohy. V prípade, že celá dodávka bola v sume zálohy je DPH vysporiadaná v 1. štvrťoku 2005, v prípade rozdielu tento bude vysporiadaný v čase zúčtovania, teda vystavenia súhrnnej faktúry.

    Vydaná zálohová Fa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.