Zavrieť

Porady

Zálohová faktúra

Údajne, podľa nového zákona o DPH platného od 1.1.2005 musí aj zálohová faktúra mať vyčíslený DZ a DPH. Je to pravda?
Usporiadat
Anairda Anairda

Anairda je offline (nepripojený) Anairda

Ano, ale ja si myslím, že to platilo už aj v roku 2004.
0 0
ekonella ekonella

ekonella je offline (nepripojený) ekonella

Platilo to aj v roku 2004 asi od 1.5.04. Podľa § 71 odst.1 - je platiteľ povinný vyhotoviť faktúru aj v prípade, ak je platba prijatá pred dodaním tovaru....., čiže musí
obsahovať predpísané náležitosti podľa § 17 odst.2 zák.o DPH
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Zálohová faktúra nemusí mať rozpis DPH. Ale ak príjmete platbu vopred (čiže zálohu) musíte vystaviť doklad na účely DPH a tam už tá DPH rozpísaná musí byť.
0 0
viktoria viktoria

viktoria je offline (nepripojený) viktoria

Dada
Zálohová faktúra nemusí mať rozpis DPH. Ale ak príjmete platbu vopred (čiže zálohu) musíte vystaviť doklad na účely DPH a tam už tá DPH rozpísaná musí byť.
Súhlasím, ešte by som doplnila, že ak platba aj dodanie bolo uskutočnené v tom istom mesiaci netreba vystaviť zvlášť faktúru na prijatú platbu stačí jedna faktúra.
0 0
marianna marianna

marianna je offline (nepripojený) marianna

To mi je jasné, že pri prijatí platby musím vystaviť faktúru s rozpisom DPH a odviesť DPH, ale ide mi o faktúru, ktorou ešte len požadujem platbu - zálohu.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
zálohové faktúry a ich náležitosti nerieši, tuším, žiadny zákon
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Do zálohovej faktúry môžete dať rozpis DPH, ale uplatniť si DPH zo zálohovej faktúry nie. To až z toho dokladu na účely DPH k prijatej zálohe.
0 0
ivetakli ivetakli

ivetakli je offline (nepripojený) ivetakli

Najskôr sa vystaví zálohová fa, tá je bez DPH a ani sa neúčtuje. Je pravda, že to zákon nerieši. Po prijatí platby musíš vystaviť fa na príjem hotovosti, tu už je DPH. Po dodaní bude ešte jedna vyúčtovacia fa. Na nej vyfaktúruješ všetko ako má byť a odrátaš zaáklad a DPH - fa príjem hotovosti. Ahoj
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

Citam o zalohovych fakturach hrbu prikladov,rad..... avsak neviem si poradit s mojim pripadom...

vystavila som fakturu na prijatu zalohu zaklad+dph v mesiaci 8/05 na nedodanu sluzbu, uctovat by som mala len dph 324/343 ale co so Zakladom? aby mi to korektne stiahlo do vykazu dph zaklad+dph.
Vyuctovaciu fakturu budem robit asi az v 9/05 alebo 10/05 ked nastane kompletne zdanit.plnenie-dodanie sluzby.
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

prosim nik mi nevie poradit?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Majka pozri tento príspevok
http://www.porada.sk/showpost.php?p=72813&postcount=31
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

dakujem ti pekne. mrknem.
0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

Majka
..vystavila som fakturu na prijatu zalohu zaklad+dph v mesiaci 8/05 na nedodanu sluzbu, uctovat by som mala len dph 324/343 ale co so Zakladom? aby mi to korektne stiahlo do vykazu dph zaklad+dph.
Pre správnu odpoveď musíš uviesť, aký účtovný účtovný program používaš, pretože toto sa v jednotlivých softoch zadáva rozdielne - niekde mimoúčtovne (len v tabuľke DPH), niekde cez pomocné podsúvahové účty...
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

uctujem vo fibu.

neviem ci ten zaklad mam prehnat cez ucty 395..... skusala som rozne moznosti.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Mám na Vás jednu prosbu, chceli by sme uhradiť zálohu nejakých 15 000,- sk za plastové okná, ale neviem, ci to môžem uhradiť bez toho, aby mi oni poslali zálohovu faktúru. Môžem alebo nie?
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
nikulik
Mám na Vás jednu prosbu, chceli by sme uhradiť zálohu nejakých 15 000,- sk za plastové okná, ale neviem, ci to môžem uhradiť bez toho, aby mi oni poslali zálohovu faktúru. Môžem alebo nie?
Záleží na tom či si podnikateľ, ak áno a tak strašne ju potrebuješ tak si ju vypýtaj. Zo zákona nie je povinnosť vystavovať zálohové faktúry. Ak si závis.osoba stačí ti príjmový poklad.doklad o zaplatení, pokiaľ nedokladuješ úver plastovými oknami.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

No ja ju nepotrebujem, len som chcela vediet, ci musi byt. Idem to hradit cez ucet. A aky je rozdiel medzi zalohovou fakturou a predfakturou? Je to to iste?
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
nikulik
No ja ju nepotrebujem, len som chcela vediet, ci musi byt. Idem to hradit cez ucet. A aky je rozdiel medzi zalohovou fakturou a predfakturou? Je to to iste?
medzi zál.faktúrou a predfak.nieje žiadny rozdiel je to to isté. Zhodou okolnosti moja rodina tiež robí s plastovými oknami a ak nepodnikatelia posielajú zálohu na účet , tak na účte je uvedené meno a priezvisko kto zálohu posiela. Druhý spôsob existuje aj taký, že ak ti firma dá zál.faktúru tak pod variabil.symbolom pošleš úhradu a firma si ju podľa toho zaeviduje a tým zistí o koho ide a koľko mal zaplatiť. Neber to tak , že ti to vysvetlujem ako bl...... Nehnevaj sa
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Vobec sa nehnevám Renátka, no niekedy treba aj tak "po lopate", dakujem. Zabudla som dodať, že sa jedná o poľskú firmu, ale dufam, ze to bude ok, lebo inak ma moja účtovníčka priškrtí :-). Pekny den prajem
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
Neviem aké vy máte skúsenosti s poliakmi, ale mi OTRASNÉ!!!!!!!!! Hlavne čo sa týka dokladov, faktúr videla som rôzny bordel vo firmách, ale aký robia poliaci , to som ešte nevidela nikde. Horšie je ,že ťažko sa snimi dohodnúť na otázku vždy povedia da., da, žiadne slovo od nich nepočuť.Sú nespolahlivý . Dúfam, že vy máte dobré skúsenosti alebo je to podobné?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať