Zavrieť

Porady

studentka

ahojte, ak som v juni ukoncila strednu školu a v auguste a septembri som pracovala na dohodu (príjeme 370 eur) od oktorbra som evidovaná na urade práce ale zároveň od oktobra pracujem na dohodu (príjem 190 eur) - mám povinnosť podať DP? ak ano môžem si uplatniť celu NZČ alebo len za tie mesiace čo som pracovala na dohodu? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ako uchádzač o zamestnanie nemôžeš mať príjem na dohodu 190€.
    Uveď celkovú výšku hrubého príjmu z r.01 Potvrdenia od zamestnávatela

    Nie si náhodou na absolvenskej praxi ?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    drobcek26 Pozri príspevok
    ahojte, ak som v juni ukoncila strednu školu a v auguste a septembri som pracovala na dohodu (príjeme 370 eur) od oktorbra som evidovaná na urade práce ale zároveň od oktobra pracujem na dohodu (príjem 190 eur) - mám povinnosť podať DP? ak ano môžem si uplatniť celu NZČ alebo len za tie mesiace čo som pracovala na dohodu? Ďakujem
    Povinnosť podať nemáš, ale ak si platila preddavky a podáš, tie sa ti vrátia. 190 je veľa popri evidencii na ÚP, budeš vyradená. Doplním, uplatníš si celú ročnú NČZD.
    Naposledy upravil Tweety : 19.03.13 at 15:32

    drobcek26 je offline (nepripojený) drobcek26

    drobcek26
    u prvej dohody som neplatila a u druhej mam zrazených 36 eur - o tie môžem požiadať na vrátenie?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    drobcek26 Pozri príspevok
    u prvej dohody som neplatila a u druhej mam zrazených 36 eur - o tie môžem požiadať na vrátenie?
    Pozri prísp. č.3.

    drobcek26 je offline (nepripojený) drobcek26

    drobcek26
    a nie je to pri evidencii a urade prace ze mesačne nesmiem mat viacej ako cca. 140 eur - týchto 190 je za 3 mesiace spolu

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    drobcek26 Pozri príspevok
    u prvej dohody som neplatila a u druhej mam zrazených 36 eur - o tie môžem požiadať na vrátenie?
    Ak budeš podávať DP, musíš do neho zahrnuť všetky príjmy, nielen tie, z ktorých ti vráia daň.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    drobcek26 Pozri príspevok
    a nie je to pri evidencii a urade prace ze mesačne nesmiem mat viacej ako cca. 140 eur - týchto 190 je za 3 mesiace spolu
    Je to tak, práve preto som ti napísala že 190€ (myslela som, že je to mesačne) - mať nemôžeš

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    drobcek26 Pozri príspevok
    a NZČ si môžem uplatniť celu alebo len za tie mesiace čo som pracovala na dohohu?
    K tvojím príjmom s uplatníš celú NČ.

    drobcek26 je offline (nepripojený) drobcek26

    drobcek26
    keď sa môžem opýtať tak ešte na jedno DP - v januári PP niekoľko dní (33 eur) a potom do 7/12 PN a nasledne vypoved - do konca roka dobrovolne nezamestnaná (nakolko som napisana ako vlastník firmy tak neni nárok na urad prace a z firmy nemam ziaden prijem) s tým že v okt. nov. a dec. práca na dohodu (194eur). vzniká nárok na vratenie dane a celu NZČ? a možnosť si uplatniť ročný DB už asi neni.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    drobcek26 Pozri príspevok
    keď sa môžem opýtať tak ešte na jedno DP - v januári PP niekoľko dní (33 eur) a potom do 7/12 PN a nasledne vypoved - do konca roka dobrovolne nezamestnaná (nakolko som napisana ako vlastník firmy tak neni nárok na urad prace a z firmy nemam ziaden prijem) s tým že v okt. nov. a dec. práca na dohodu (194eur). vzniká nárok na vratenie dane a celu NZČ? a možnosť si uplatniť ročný DB už asi neni.
    Mala si z dohody strhnutú daň ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.