Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ivčiči Pozri príspevok
    nie nebola strata
    A nie sú ani žiadne položky, ktoré pri skončení živnosti zvyšujú základ dane?

    iris50 je offline (nepripojený) iris50

    iris50
    Prajem pekný deň. Neter v júni končila vysokú školu potom bola evidovaná na úrade práce a jeden mesiac si privyrábala na dohodu. Od novembra je SZCO. Musí k daňovému priznaniu doložiť potvrdenie z úradu práce? Dakujem

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Nie, z úradu práce nie.
    Prikladá len potvrdenie od zamestnávateľa príjem z dohody.

    ivustek je offline (nepripojený) ivustek

    Iveta ivustek
    ivčiči Pozri príspevok
    nemam ziadne pohladavky neuhradene, ani zasoby
    akurat som uhradila SP a ZP
    takže príjem nemáš, ale máš výdavky - teda vyšla ti strata

    Podľa § 32 ods. 1 ZDP daňové priznanie za rok 2012 je povinný podať:
    • daňovník, ktorý za zdaňovacie obdobie roku 2012 dosiahol zdaniteľné príjmy zahrnované do základu dane, presahujúce 50 % nezdaniteľnej časti základu dane na daňovníka, t. j. sumu 1 822,37 , pričom do úhrnu príjmov sa nepremietajú príjmy zdanené zrážkou podľa § 43, ak vybratím dane zrážkou je splnená daňová povinnosť (§ 43 ods. 6) alebo ak sa daňovník nerozhodol uplatniť postup podľa § 43 ods. 7 ZDP (v prípade rezidenta SR je možné spomedzi príjmov zdanených zrážkou uviesť v daňovom priznaní len príjmy z vyplatenia podielových listov),
    • ten, kto vykázal daňovú stratu (§ 6), a to bez ohľadu na výšku dosiahnutých príjmov

    iris50 je offline (nepripojený) iris50

    iris50
    Dakujem za rýchlu odpoveď a ešte sa chcem spýtať či musí, alebo len môže. Ide o to, že nemá potvrdenie od zamestnávateľa a podľa výplatnej pásky mala zrazenu daň 13 eur. Zo živnosť mala príjem 1800 eúr. Ďakujem
    kn-alka MUSÍ, nakoľko príjem bol vyšší ako 1.822,37 (1.800+69). Čo najskôr kontaktovať zamestnávateľa, nech pošle potvrdenie.

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Ako SZČO podáva daň.priznanie typu B, ak mala celkový (teda z dohody + SZČO) príjem vyšší ako 1.822,37 €,
    alebo z podnikania - SZČO vykázala stratu.

    kvjetecko je offline (nepripojený) kvjetecko

    kvjetecko
    Ja by som sa chcela opytat, ci mam povinnost podat DP za 2012, ak som mala prijmy menej ako je polovica nezd casti , ale boli to prijmy podla §6 ods. 2 pism d, - cinnost sprostredkovatelov. Ziadne ine prijmy som nemala. Dakujem

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    ivčiči Pozri príspevok
    nemam ziadne pohladavky neuhradene, ani zasoby
    akurat som uhradila SP a ZP
    ak stratu teraz nevykážeš (v prípade, že ju v budúcnosti nemáš ako využiť, ak končíš s podnikaním) - tak DP nemusíš robiť vôbec.
    DU ťa ale môže vyzvať (neskôr) podať to DP - ale aj nemusí (ktovie podľa akého kľúča to robia?)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.