Zavrieť

Porady

Môžem si uplatniť stravné do nákladov

Mám príjmy zo závislej činnosti, kde dostávam stravné lístky. Popri zamestnaní podnikám na základe iného oprávnenia a vediem JÚ. Chcem sa spýtať, či si môžem uplatniť nejaké stravné ešte aj na podnikanie, keď prakticky nepracujem iba od 7:30 - 16:00 ale niekedy aj do 22:00 a tiež cez celý vikend. Alebo tiež keď mám dovolenku z roboty a idem celý deň na školenie. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bendži je offline (nepripojený) bendži

    bendži
    Nemôžeš...

    Daňovník - fyzická osoba si nemôže uplatniť výdavky na stavovanie za daňový výdavok v prípade, ak je súčasne aj zamestnancom a vzniká mu nárok na príspevok na stravovanie od zamestnávateľa podľa zákonníka práce.

    Zvažovala by som uplatňovanie výdavkov na stravovanie jedine pri dovolenke, vtedy ti v práci nevzniká nárok na príspevok na stravovanie.. V tom prípade ale u teba ako SZČO (alebo teda akokoľvek podnikajúcej fyzickej osoby) opäť nejde o výdavok na stravovanie, ale uplatňuješ výdavky podľa zákona o cestovných náhradách (ak teda si na školení..)

    Môžem si uplatniť stravné do nákladov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.