Zavrieť

Porady

umiestnenie radiatora

Dobry den,
planujem premiestit a spojit kuchynu s obyvackou a kuchynsku linku by som chcela mat po celej dlzke steny-popod okno.
mozem radiator presunut napr na rozhranie obyvacka a kuchyne? - naznacila som to zelenou v nakrese

Jeden stavebnik mi totiz povedal, ze radiator musi byt pod oknom, inak sa bude rosit...
Aj kvoli vykureniu obyvackovej casti by som to radsej posunula. nuz prosim o radu.

dakujem
kuch cil.JPG  
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    peterkos2 je offline (nepripojený) peterkos2

    peterkos2
    Ak je v interiéri vlhko,bude rosiť vždy-či pod ním bude radiator alebo nie.Radiator môže akurát časť vyzrážanej vody na skle odpariť.Toto mám odskúšané ale len pri dvojskle.Pri trojskle netuším.

    korela je offline (nepripojený) korela

    korela
    Asi by sa mala vziať do úvahy aj svetová strana na kuchyni, ako tam bude svietiť slnko počas dňa.
    Nemusí sa okno rosiť.
    My máme iba v jednej miestnosti radiátor mimo okna a napriek tomu že je dobre navrhnutý, pri okne je v zime zima. Chlad ťahá ako divý. Keď bolo deti menšie, riešila som to v zime ťažkými hustými závesmi, dnes dostať aj zdvojené a iné, veľmi to pomohlo, dokázalo to zadržať chlad. Bola úplne iná klíma v izbe. Teplo. Radiátor je mimo, lebo je tam nízky parapet a nevyšiel spád. Záves bol po celej šírke steny a bol o málo dlhší, takže nepodfukovalo spod neho. Hore až po strop.
    Ide o väčšiu miestnosť.
    U vás pri podlahe nemusí ťahať, pretože budete mať po obvode skrinky, ale ak tam bude drez alebo akákoľvek pracovná plocha, môže ti byť pocitovo chladnejšie.

    Tu sú pravidlá a zdôvodnenia pre umiestnenie radiátorov v priestore. Aj riešenie pri kuchynských zostavách - kam s radiátorom pod okno.
    http://www.usskorad.sk/doc/vplyv_umi...elny_vykon.pdf
    http://www.dobremag.net/kuchyna-a-vykurovanie/
    http://www.kurenie-vykurovanie.eu/ku...sa/doskove.php

    Zdroje tepla umiestnite pod okno – zabezpečíte tak samovoľnú cirkuláciu vzduchu v miestnosti.
    http://www.energia.sk/otazka/zemny-p...-usetrit/4777/

    Martin1310 je offline (nepripojený) Martin1310

    Martin1310
    Rosiť by sa malo viac ako keby tam ten radiator bol. Ovšem viem o vela ludoch čo to takto majú vrátane mna a ani vám veru neviem povedať či sa rosí viac ako ostatné.Takže velký problém to asi nebude inak už by som si niečo všimol.

    petmar je offline (nepripojený) petmar

    petmar
    Ide o iné prúdenie vzduchu v miestnosti, studený vzduch z okna klesá na zem, neohreje sa na radiátore. Nevidím, ako vyzerá celá miestnosť, či je tam ďalšie okno, dvere, ale zrejme sa prehĺbi rozdiel medzi teplotami pri zemi a pri strope

    KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

    KoxXxo
    Nebude. My máme pod jedným oknom drez, a s rosením je na tom rovnako ako druhé, pod ktorým je radiátor.

    alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

    alltracboy
    Radiator byva preto pod oknom, aby bol efektivne vyuzity priestor. Pri stenach byva nabytok.

    petmar je offline (nepripojený) petmar

    petmar
    Poviem to takto - nie je to ideálne riešenie, ale sú aj nepriaznivejšie, veď keď bolo alebo je vykurovanie lokálne nejakými kachľami, tie vždy boli v kúte miestnosti. Keď sa deti hrali, dávala sa pod ne deka. Pravdaže, okná boli drevené a netesnili ako dnešné, takže rosenie bolo iba vo veľkých mrazoch, ako v pesničkách - na okno kvety maľuje mráz...
    Tá linka pod oknom je asi dobrá vec, hlavne na staré kolená je dobré denné svetlo, len aby bol dobrý prístup k obsluhe okna a dalo sa úplne otvoriť. Ak sú oproti oknu dvere, môže ťahať prievan.
    Je to len na Tebe, niekde sa polepší, niekde sa pohorší.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.