Zavrieť

Porady

DP typ A - zamest.prémia, nezd.časť

Zamestnankyňa pracovala 4 mesiace z roku 2012, ostatné bola dočasne PN, a potom išla rovno na materskú dovolenku
1. má nárok na celú nezdan časť 3644,74 eur, však?
2. na potvrdení zo zamestnania má v čast údaje potrebné k uplatn. zamestnaneckej prémii" zaškrtnuté tie 4mesiace čo pracovala, ona si robí DP typ A lebo zamestnávateľ to síce do potvrdenia zaškrtol, ale nerobil jej Ročné zúčtovanie, čiže ani zamest.prémiu. Môže si ju ona v DP typ A žiadať?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    1. áno
    2. nemá nárok na zamestnaneckú prémiu, nemala zdaniteľné príjmy z TPP najmenej v 6 mesiacoch.

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    na zamestnaneckú prémiu nie
    na DB ak príjem 1963,2 a viac ,tak potom celoročný áno
    g.mirka dakujem anik

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    obávam sa, že za tie 4 spomínané mesiace nemala požadovanú sumu na celoročný DB a asi kôli tomu to tam nedovolí dať. Napriek tomu na už vyplatený DB nárok zo zákona má.

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    potvrdenie o zdaniteľnej mzde od zamestnávateľov
    g.mirka ok, este raz vdaka

    g.mirka je offline (nepripojený) g.mirka

    g.mirka
    Ahojte, a ked mal TPP prvych 5 mesiacov a zvysne bol v tej istej firme dohodar - uplatnuje v DP cely odpocet 3644,74 alebo
    iba pomernu cast za 5mesiacov?
    monikahmonika
    a ešte som zabudla, že v edaniach nezoberie daňový bonus za 4 mesiace, prečo? vyplním časť IV. na tie 4 mesiace, a potom v časti VI (4 strana DP typ A) v r.55 som uviedla sumu DB na tie 4mesiace s tým, že v r. 57 som dala tú istú sumu ako aj vyplatenú zamestnávateľom , a neberie mi to, uakzuje mi to ako chybu (ten r. 55)

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    monikahmonika Pozri príspevok
    a ešte som zabudla, že v edaniach nezoberie daňový bonus za 4 mesiace, prečo? vyplním časť IV. na tie 4 mesiace, a potom v časti VI (4 strana DP typ A) v r.55 som uviedla sumu DB na tie 4mesiace s tým, že v r. 57 som dala tú istú sumu ako aj vyplatenú zamestnávateľom , a neberie mi to, uakzuje mi to ako chybu (ten r. 55)
    aký bol príjem? podľa § 5 a § 6 ZDP?
    monikahmonika
    podľa §5 zamestnanec (viď 1-vú otázku z tejto témy)
    Mila123 Pozri príspevok
    aký bol príjem? podľa § 5 a § 6 ZDP?
    monikahmonika
    Anik Pozri príspevok
    obávam sa, že za tie 4 spomínané mesiace nemala požadovanú sumu na celoročný DB a asi kôli tomu to tam nedovolí dať. Napriek tomu na už vyplatený DB nárok zo zákona má.
    za tie 4 mesaice to činí 83,08 eur, to jej aj vyplatil zamestnávateľ - to má uvedené aj v potvrdení. Ale túto sumu neberie v r. 55.
    Anik to som rada

    **Gabika** je offline (nepripojený) **Gabika**

    **Gabika**
    Mám otázku. Pri príjme podľa §5 ale len dohody počas celého roka má nárok na zamestnaneckú prémiu a daňový bonus? Ďakujem za odpoveď.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.